Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ad-e érdembeli tudást a...

Ad-e érdembeli tudást a felsőfokú szakképesítés? Jelenlegi helyzetem miatt, minél hamarabb állásra van szükségem. Melyek azok az esetleges felsőfokú OKJ-s képzések, amiket hasznosítani is lehet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A felsőfokú szakképzések fősulin vannak, oda ugyanúgy felvételivel tudsz jelentkezni, és ugyanazokat tanulod minden tantárgyból mint a fősulisok.
2010. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz, ahogy az első írta. Rengeteg olyan felsőfokú szakképesítés van, amiket középiskolák szerveznek, csak egy főiskola vagy egyetem támogatja. (A középiskolában kell tanulni ugyanúgy, akár felvételi nélkül is, csak majd a végén, a legutolsó vizsgánál a fősuli/egyetem is rak egy pecsétet a bizonyítványodba.)

Nem tudom, hogy ma Magyarországon melyik lehet piacképes. Nekem is és a páromnak is FSZ-ünk van, nekem jogi asszisztens, neki gépipari mérnökasszisztens. Egyikünk sem tud ebben a szakmában elhelyezkedni. Érdembeli tudásunk van, csak ma senki nem tekinti "papírnak" az FSZ-t, csak érettségivel is (sajnos) könnyebb elhelyezkedni, mint ezzel...

2010. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,azért teszik oda azokba a középsulikba, hogy a suli több szakot indíthasson, mert pénzt kap utána,csak a képzés szinvonala sz@r, és te semmire sem mész vele, ezért sem említettem meg, a fősulis fsz-képzések nem ilyenek, mert ott azok a tanárok,előadók oktatnak akik alapképzésen is. Amúgy ajánlom pl külkert, vagy informatikai, műszaki képzéseket.
2010. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én pl. Zalaegerszegen tök UGYANOLYAN bizonyítványt kaptam, mint azok, akik a PTE-n csinálták ugyanezt az FSZ-t, nagyon jó tanáraink voltak, és Pécsről jöttek minket vizsgáztatni... és még a pecsét is Pécsi Tudományegyetemes a bizonyítványban, szóval szerintem akárhol csinálja az ember, a papír a lényeg.... Hogy elhelyezkedni nem lehet vele, az már más tészta...
2010. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. De kérdem én, akkor mit éri meg egyáltalán tanulni ebben az ... országban?
2010. júl. 13. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy, akkor masszőr, ha fiú, akkor autószerelő.

Lehet csinálni maszekban is, és annyi pénzt kérhetsz el érte, amennyit nem szégyellsz. Persze ezzel csak az a baj, hogy nem mindenkinek van kedve (azaz inkább lusta, pl. én) "kétkezi" munkát végezni.

2010. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!