Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nők lehetnek mentőápolók?

Nők lehetnek mentőápolók?

Figyelt kérdés

Idén szeretném elkezdeni a "mentőápoló" képzést OKJ-s tanfolyamon, ám sok helyen olvastam, hogy nőket nem szivesen osztanak be mentőautóba, csak diszpécsernek vagy egyéb feladatok elvégzésére.

Ez tényleg így van?

Előre is köszönöm a választ!



2019. aug. 10. 19:39
1 2
 11/13 Demeter Petra válasza:

Szia én is mentőápolónak készülök és nő vagyok :) én emailben megkérdeztem őket hogy mi a helyzet a női mentőápolokkal.

ez volt a kérdésem :Az a kérdésem lenne hogy nők dolgozhatnak-e esetkocsin, vagy csak állomáson illetve diszpécserként?

válaszuk :Természetesen van erre is lehetőség. Ilyen esetben célszerű a tartózkodási helyéhez legközelebbi mentőállomást megkeresnie és ott érdeklődni, hogy hol van olyan mentőállomás, ahol a nemek szerinti elkülönítés (öltöző) megoldott. Ebben az esetben zökkenőmentesen alkalmazni tudják majd.

2019. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
4 állomáson is jártam gyakornokként mikor tisztire jártam, női öltözővel egyszer nem találkoztam. A tiszteknek volt külön szobájuk, ott tudtam átöltözni, amikor gyakorlatra mentem. Wc se volt külön. Elvileg igen, gyakorlatilag rám rántották az ajtót , mert 100 férfiből kb. 3 nő volt és ebben a telefonos gazdaságis is benne volt. Most komolyan...
2019. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 🙂
2019. aug. 16. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!