Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen vény nélkül kapható...

Milyen vény nélkül kapható gyógyszer segítene a tanulásban, illetve koncentrálásban? Drogok szoba sem jöhetnek. Ritalinhoz hasonló valami kéne.

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A Ritalin márpedig szintén drog.


Ami nekem bevált egyetemistaként:

- 1500 mg-os Jutavit C vitamin, van benne Cink és D3 vitamin is

- Ehhez szedek Magne-B6-ot, és DM-es multivitamint (Das Gesund A-Z)

- Ginko-Biloba+Lecitin, illetve Ginzeng a ZH-vizsgaidőszak közeledtével

2019. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A drog alatt az amfetamint stb-it értettem, én fogalmaztam rosszul
2019. aug. 12. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Brahmi nevű étrend kiegészítő sokat segített, illetve van egy Agyserkentő nevű gyógynövény/vitamin keverék, az is.
2019. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Vizsgaidőszakban koffeintablettát szedtük orrba-szájba.

Amikor a fél kollégiumi emelet engem kért meg, hogy ha már a patikában vagyok, vigyek, elég furcsán néztek rám : "jó napot kívánok, 28 doboz koffeitablettát szeretnék!"

2019. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni
2019. aug. 12. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

#2: Így is drog!


Következő

Előző



Play Video

MI A RITALIN?


A Ritalin a metilfenidátot tartalmazó szerek egyik márkaneve, amelyet az amerikai Drogrendészeti Hivatal a II-es jegyzéken szereplő kábítószerek csoportjába sorol – ugyanabba a csoportba, mint a kokaint, a morfiumot és az amfetaminokat.1 A tizenévesek élénkítő hatása miatt szedik.


A Ritalinnak még akkor is számos mellékhatása lehet, ha azt szakember írja fel – többek között idegesség, álmatlanság, étvágytalanság, szívritmuszavar, szívproblémák, súlycsökkenés. A gyártó szerint a szer függőséget okoz.


2005 júniusában az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hatóság közzétett több közegészségügyi figyelmeztetést, melyekben leírták, hogy a Ritalin és a hozzá hasonló szerek hallucinációt, öngyilkos gondolatokat és pszichotikus viselkedést okozhatnak, valamint agressziót vagy erőszakos viselkedést válthatnak ki.


Forrás:

[link]

2019. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Jó isten minek akarsz bármi ilyen szarságot szedni. Reggelente egy finom kávé és mehet a nap.
2019. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az egyetem miatt
2019. aug. 12. 16:05
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Netán valahol előírás, hogy gyógyszerezd magad v mi?
2019. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Attól még nem lesz ördögi hogy drog.


De a Ritalint tudod helyettesíteni afetaminnal

2019. nov. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!