Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen tényleg lehet...

Az egyetemen tényleg lehet puskázni?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim, akiknek a tanárjuk mondták, hogy puskázzanak már.
2019. aug. 15. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet! Nem minden vizsgán, de lehet. Például amikor 300-an írtunk egy vizsgát, senki sem figyelte, hogy mindenki rendesen dolgozik-e.:)
2019. aug. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A diákjaim szerint nálam simán, csak nem tudom, hogy csinálják. 🤷‍♂️
2019. aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Vigyázzatok azért, mert a teremben szokott lenni kamera. Bár valószínűleg az se lát mindent, de nálunk volt, hogy a felvételek alapján érvénytelenítettek vizsgát.
2019. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltérő, hogy hol lehet. Pl. én TTIK-ra jártam, 250-en voltunk a szakon, volt olyan kurzus, ahol ennyien is voltunk egyszerre. Ilyenkor volt 4-5 phd-s a tanárokon felül zh íráskor, olyan nagy csodát nem lehetett művelni, pláne mert nagy a tananyag, max. telefonra tudod az egészet rárakni, de én sokszor csináltam emlékeztető puskát, amire elég volt ránéznem, megnéztem, hogy a glükóz-6-foszfát hol van rajta és utána beugrott a dolog
2019. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ugyanúgy, mint középiskolában, van, akinél lehet, van, akinél nem.

Amikor több mint százan ülünk egy nagy teremben, akkor nem tud a tanár mindenkit egyfolytában figyelni.

Meg volt olyan nálunk, akinek az volt a mániája, hogy aki hátra ül, az biztosan puskázni akart, ezért mindig hátul mászkált. Az első sorokban ülők meg simán elővették a jegyzeteiket :D

De persze van olyan is, akinél kizárt a puskázás.

2019. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tanár függő. Van, akinél sima ügy, sőt, a viselkedésével egyértelművé is teszi, hogy lehet.

Van, akinél esélytelen.

Van, aki csak szól, hogy tedd el, ha lebuksz. De van, akinél ott van vége a vizsgának - és még meg is jegyez magának.


A kedvencem az, aki lát mindent, de nem szól semmit (ZH-n), mert nagyon jól tudja, hogy vizsgán már esélytelen a puska.

A tárgyat ugyan nyolcszor felveheted. De ha megvan az aláírás, utána vizsgalehetőség csak 6...

2019. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Hogy a bánatba ne lehetne?! Ráadásul a tanárt sokkal kevésbé érdekli, mint bmelyik korábbi tanulmányok során. Itt ugyanis már igaz, hogy magadnak tanulsz. És kb lexarja, hogy ZH-n hogy teljesítesz, puskázásból levizsgázni úgysem fogsz tudni.


Halkan mondom, azért a vizsgák jó részén is lehet puskázni, de minek? magadat vered át, hiszen itt már tényleg olyan tudást kell szerezned, amit később használni kellene.

2019. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Nezd, tanar mellett ulve. Akar az elso padban, mindenhol es mindegyhogy lehet, ha akarsz, meg az is csalo aki okos es segit a masiknak oldalradobni vagy hatraadni esetleg lapjat atadva rairni a megoldasokat, legy lelemenyes!

Persze ahogy az elottem irok is, van amikor tenyleg eselytelen de erre mar lattam most MSc-n szaktarsamtol ilyet, mert vagy pofatlan vagy, esetleg csuszik 1 evet es akkor lediplomazik.(inkabb bevallalta a lehetetlent es pofatlan volt fulessel 😃 )

2019. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony lehet. Sokan csalónak mondják a puskázókat, ráadásul nem fer azokkal szemben, akik tényleg megtanulják az anyagot. Ezzel én is egyet értek olyan tárgyak esetében, amik szervesen a szakunkhoz kapcsolódnak. Viszont ez kétoldalú dolog, mert sok olyan tárgy is van, ami csak töltelék tárgy, a tanár is tudja, hogy itt csak szenvednek a diákok, stb, minek is kellene rá tanulni, szét se néznek.
2019. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt olyan vizsgám, ahol 5-en írtunk vizsgát, én ott is simán puskáztam. Egyébként volt tanáraim is mondogatták mindig, hogy puskázás közben is tanul az ember.
2022. dec. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!