Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megszakítás nélkül megyek...

Ha megszakítás nélkül megyek át másik egyetemre/másik karra akkor is vissza kell fizetnem az elmúlt két félévet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy évig jártam a Debreceni EGyetemre pénzügy számvitelre (levelező és felsőoktatási szakképzés), de sajnos nem lett meg a minimum kreditem így valszeg. átfognak tenni önköltségesre. Ha most passziváltatom magam egy évre és jövőre megpróbálom az újrajeletkezést egy másik egyetemre másik karra akkor vissza kell fizetnem az elmúlt két félévet?

Még mielőtt valaki kérdezné, nem tudom kifizetni a tandíjat, diákhitelt pedig nem szeretnék felvenni.

A szak nem az én szakom volt, nem tudtam megtanulni amit kellett.

Újra szeretnék érettségizni egy emelt tárgyból ebben az egy évben és elvégezni az egy éves technikumot amit nem indítottak tavaly középiskola után.


Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat!:)

19/L



2019. aug. 15. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha abban az évben felvesznek amikor kiiratkozol, akkor nem kell visszafizetni.
2019. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez biztos? Mert én is így tudtam, de valahol mintha úgy olvastam volna, hogy ez már nem így működik.
2019. aug. 15. 10:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez így van, tapasztalatból mondom.
2019. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De jó :) Köszönöm szépen!
2019. aug. 15. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiiratkozást követő 365 napban létesítened kell másik tanulói jogviszonyt. Hivatalosan így van. Vagyis ha nagyon el akarod húzni az egészet, akkor az utolsó aktív féléved után és tudod két félévig passziváltatni magad, ami még mindig tanulói jogviszony, kiiratkozol, szeptembertől meg új képzés, és akkor tuti biztos, hogy megvan az a 365 napon belüli dolog (mert még 3-4 hónapon belül is vagy még).
2019. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így már világos :) Köszönöm szépen!
2019. aug. 16. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!