Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek a központi felvételitő....

Félek a központi felvételitő. Elég jó jegyeim vannak hozzá, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés

jegyeim: mat:3 mayar:3 angol:4 töri:4

úgy tudom ezek a lényeges tantárgyak

iskolák amiket tervezek megjelölni: Oktopus

Kispesti Deák Ferenc

Újbudai Széchenyi

Újpest Bródy Imre

Vörösmarty Mihály

Mi a véleményetek bekerlhetek? mire ügyeljek jobban szóbeli vagy központi?



2019. aug. 16. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! figyelj ide ne parázz semmi különös nem lesz. Magyar: a fogalmazást mindenképp írd meg a központinál mert sok pont szerezhető vele. Helyesirásra figyelj és ha oda van írva hogy min. 10 mondatot írj akkor legyen is annyi!! Különben lepontoznak. Matek:szöveges feladat mindig van, százalékszámitás, mértékegység átváltás mindig van, mértan. Ezek vannak. Semmi extra. Ha jól sikerül b@rhova bekerülhetsz. Ne kattogj előre ezen. Told az életet. Minden úgy lesz ahogy lennie kell.

😊

2019. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy jó központival nem lehetetlen a Széchenyi, de ott az összes tantárgyat nézik a számolásnál. Az nem tudom, h melyik Vörösmartyra gondolsz, de ha a 9. kerületire, akkor azt felejtsd el 3-as magyarral. Nagyon nehéz most oda bejutni. A többit nem ismerem. Mindenesetre ezekhez a jegyekhez kell egy kb 60-70 pontos központonti, ha normális gimibe akarsz menni. A szóbelinél a szimpátia számít leginkább szerintem, de odáig el is kell jutni, úgyhogy készülj rendesen az írásbelire, és javítsd ki félévre a jegyeidet. Szerencsére már egyre több helyen elbeszélgetés vagy szituációs gyakorlatok vannak a szóbelin.
2019. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! próbálok majd minél többet kihozni magamból. 😅
2019. aug. 18. 09:30
 4/5 A kérdező kommentje:
A 8. kerületi Vörösmartyra gondoltam.
2019. aug. 18. 09:34
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Bár én 2015-ben felvételiztem, de most már leérettségizve azt tudom neked mondani, hogy ez ilyenkor nagy falatnak tűnik, de ne félj annyira tőle. Nyilván komolyan kell venni és sokat kell rá készülni, de nem ezen fog bukni avagy sikerülni a dolog. Nekem anno nem lett túl fényes a központim, felvettek egy elég rossz iskolába, de van lehetőség átjelentkezni másik intézménybe. Szóval no para :) Amint elhelyezkedsz majd a jó középiskolában, senkit nem fog érdekelni, hogy nyolcadikban mennyire írtál jó központit. A jegyekből természetesen érdemes a tőled telhető legjobbat kihozni :)

Sok sikert kívánok neked, légy ügyes, és hidd el, nem lesz gond. Remélem, sikerült segítenem :)

2020. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!