Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek is lejjebb ment az IQ...

Nektek is lejjebb ment az IQ idővel? :D

Figyelt kérdés
Még gimi és egyetem alatt méregettem, a top 170 körül volt, utána már inkább csak 160, az úgy konzisztensen ment pár évig. Azóta eltelt 10 év, most mértem újra többször is, és 130-140 körüli eredményeket adnak a tesztek. Lehetséges, hogy ahogy öregszik az ember úgy megy lejjebb az IQ? Vagy esetleg már nincs szükségem az ilyen jellegű mintakeresésre, mert rutin dolgokat csinálok sokszor, és ezért leépíti az agyam az ezért felelős részt, hogy spóroljon az energiával? Mindenesetre magas labdának jó a kérdés, de talán kapok komoly válaszokat is. :D

2019. aug. 17. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Lehet abban valami, amit mondasz. Az agyunk a feleslegesnek vélt tudást idővel elfelejti.
2019. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak most kezd berealizálódni.
2019. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ment lejjebb az IQ-d (az IQ velünk született, genetikai adottság), csak többféle skála létezik, attól függően, hogy milyen szórásra normalizálják. A régebbi teszted 24-es szórású skálán értékelt, az újabb meg (a manapság szokásos) 15-ös szórásún. A valós IQ-d a ma használatos 15-ös szórású teszt alapján 130-140 között lehet.

[link]

2019. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Kétlem h 170es iqd lett volna :-)
2019. aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezek a neten található ingyenes tesztek totál megbízhatatlanok. Ne csodálkozz ilyen kilengéseken.
2019. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy lehetséges magyarázat, amit a #3-as írt, annyi biztos, hogy az IQ drasztikus csökkenése az idő előrehaladtával nem jellemző, mivel eleve mindenkit a saját korosztályához viszonyít a hiteles teszt. Ha már így kérdezted, elárulom, hogy az enyém alacsonyabb eddig még nem lett, de csak 21 vagyok, úgyhogy nem tudom, mennyit nyomok a latban. :D
2019. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi az igazság. Ami látszott, hogy belassultam az elején ezeken a teszteken, és van amivel elmolyolok egy percig, pedig nyilvánvaló. Aztán később egy 5 kérdés után már beindul a motor, és onnantól megy egészen a végéig, ahol van pár elég nehéz kérdés, amire nem sikerült rájönnöm, úgyhogy csak betippeltem, vagy átugrottam őket. Emiatt a lassú "ráhangolódás" miatt gondoltam, hogy berozsdásodtam, és azért lett kevesebb a pontszám. A mensa online tesztet csináltam most is, meg régen is. Csináltam most még két másik netes tesztet, ami hasonló eredményt adott.


Köszi, akkor valószínűleg ez a 24 vs 15-ös szórás lehet a válasz. Azért majd később nekifutok még egyszer kíváncsiságból.

2019. aug. 18. 02:08
 8/9 grénusné válasza:
15%
Engem ideg méreggel mérgeztek 5.5 évesen ,a teszt orvosi mivel mindig abban bízom.130-már zseni ,nekem 140% volt,anyámnak ,mondták 1 okoz de beteg ,vagy imkáb 1 butácska egészséges embert akar nevelni a lányából ,HÁT Ő ELKEZDTE BÁR TANÁR VOLT ,HÜLYE VAGY ÉS HÜLYE MARADSZ,EZ RÖGZÜLT AZ EGÉSZ CSALÁDBA,Most kórházban megint az a teszt 149 IQ ÉN SEMMIT NEM TANULTAM ,MINEK HISZ HÜLYE VAGYOK .
2019. aug. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez elég tipikus világviszonylatban, viszont a kérdés nagyon nem erről szólt. Ahelyett, hogy itt siránkoznál bármikor elkezdhetsz tanulni. Az interneten elég sokféle tudás elérhető. Akár egy nyelvet is meg lehet tanulni, pl az angol kell elég sok dologhoz manapság.
2019. aug. 26. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!