Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány pont számít...

Szerintetek hány pont számít jónak, átlagosnak és rossznak egyetemi pontszámításnál?

Figyelt kérdés

Nektek mennyi lett az összpontotok? Milyen szakra mentetek? A szakon mennyi volt a minimum ponthatár?

Milyen plusz pontokat vittetek és miből érettségiztetek emelten?


2019. aug. 20. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#6 A BME-VIK-en mondjuk 435-440 körül volt az átlag pont az utóbbi 3 évben (tudom, mert kicsivel alatta voltam). Szóval azt mondanám, hogy 450 fölötti pontszám számít jónak. Nekem 433 volt. A minimum 395 volt.
2019. aug. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem igen is lehet mondani jó és rossz pontszámokat. Most le leszek hurrogva, de aki ilyen 380 pont alatt szed össze az valószínűleg eléggé elrontotta az érettségit. Az egy dolog, hogy te majd a 330 pontos építőmérnöki szakra jelentkezel, viszont a 330 pont az gyakorlatilag az, hogy random írogatsz dolgokat az érettségin vak tyúk is talál szemet alapon. Fentebb írta valaki, hogy 400 körül átlagos, 400-440ig elég jó, és 440+ kiváló. (Megjegyzem befektetett munkával, egy 90% körüli emelt nem lehetetlen, úgy pedig már a 470-480as pontok sem elrugaszkodottak.
2019. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Megjegyzem befektetett munkával, egy 90% körüli emelt nem lehetetlen"

Hát ez az. Ki akar energiát belefektetni hogy ha semmi értelme nincs neki? Elég nagy hülyeség "kimaxolni" az érettségit, hogy ha csak mondjuk 290 pontra van szükség. Én a középiskolai éveim alatt sosem tanultam semmilyen humán tárgyra, általában 2-es voltam minden ilyenből végig. Kizárólag a szakmai tárgyakkal és a matekkal foglalkoztam csak. Érettséginél is pont ugyan ez volt a helyzet, szakmaiból 92%-ot, matekból meg 89%-ot írtam középfokon (a többiből meg 40% körül). Ezzel lett 362 pontom ha jól emlékszem. Több nem is kellett, 284 pont volt a felvételi ponthatár. Csak saját magammal csesztem volna ki, ha mondjuk emeletet akartam volna rakni belőlük, mert akkor kevesebb időm lett volna élni közben, de végül ugyanúgy simán felvettek volna. Az ember ösztönösen a legkevesebb energiabefektetéssel próbál elérni minél több mindent. Semmilyen esetben nem célravezető ezt az ösztönt felülbírálni.

2019. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne értelme. Épp ezért vagyunk emberek és nem állatok. A 89%os közép matek persze szép, a kérdés hogy azzal bírnád-e az iramot egy komoly mérnöki szakon. (Most nem konkrétan rólad van szó hanem általánosságban) Márpedig az átlag nem bírja. Vannak statisztikák, hogy nálunk, hogy teljesítenek a különböző pontszámokkal végzettek. 440 pont körül vagy az hogy átlagosan nem buknak kreditet az emberek. 400 körül már átlagosan 20 kreditet szerez egy átlagos hallgató ami durván 2 tárgy bukását jelenti. Ugyanilyen összefüggés van az emeltek száma között. Aki csinál matek emeltet az jóval nagyobb eséllyel fogja bírni az egyetemet is. Megjegyzem ez nem újkeletű dolog. A régi rendszerben ahol volt külön felvételi az ugyanezt a szelekciót nyújtotta. Más kérdés, hogy aki mindent leszar a középiskolában az szerintem elég sok mindenről lemarad. Ha nem.vette
2019. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldte.

Ha nem vettem volna komolyan az irodalmat lehet sosem tudom még ki volt Balzac, most pedig az ő klasszikusait olvasom imádva. Az alapműveltséget utólag már sokkal nehezebb összeszedni. Egyébként nekem is volt életem, nem rokkantak bele. Meg edzeni is tudtam.

2019. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Írni nem tudok telefonon, azzal ne foglalkozztatok. De így gondolom a dolgokat. Meg annyit, hogy ahogy írtam 400 pont körül már átlagosan buknak nálunk 1-2 tárgyat annak ellenére, hogy a ponthatár 400 alatt volt.
2019. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16: 358 ponttal mentem gépészmérnök szakra. Most kezdem az 5. félévet, és mintatanterv szerint haladok, eddig egyetlen kreditet sem buktam.
2019. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak kivételek. De az, hogy akik 440+ ponttal mennek egyetemre nagyobb eséllyel teljesítik a tárgyakat egyszerűen tény.

Egyébként gratulálok!

2019. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Corvinusra járok, gazdaság elemző és alkalmazott közgazdászra. 428 volt a ponthatar és nekem 440 lett😅 nem duplaztam, de volt 2 emelt erettsegim, az emelt matek 94%ot és az emelt francia 63at számíttattam bele.


Az a lényeg hogy magadnak megfelelj:) ha nem vesznek fel jövőre megprobalod

2022. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!