Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Neptunk felvette a tantárgya...

A Neptunk felvette a tantárgyaimat (rangsoros) de most nem tudom mi van!? Első éves leszek és semmit nem értek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval a problémám az, hogy pár napja belépve a Neptunba azt láttam, hogy felvették néhány tantrágyamat a rangsoros tárgyfelvétel alapján. De azt nem nekem kellett volna csinálni? És most ezt mentsem el, vagy a rendszer automatikusan már felvettnek tekinti azokat?

24.-én lejár a rangsoros ideje, akkor lemaradok valamiről? vagy majd a normál tárgyfelvétel után lehet korrigálni? Csak 26.-án van beíratkozás, addig nem tudok kitől segítséget kérni.

Hiába olvasgatok erről, semmi értelmes/egy átlag ember számára érhető választ nem kapok.


Aki kiérti magát, az lenne kedves elmondani? :( Már nagyon kezdek aggódni



2019. aug. 21. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Aha. És melyik egyetemen? Hívd fel a tanulmányi osztályt. Segítenek, elmagyarázzák. Elvileg ezért vannak.
2019. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
SZTE. A tanulmányi osztályt pedig nem lehet elérni
2019. aug. 21. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok helyen az első félévben a TO alapból kiosztja az első féléves tárgyakat, és csak további félévekben kell a diákoknak maguknak felvenni. Ha a Neptunban lévő tárgyak helyesek, akkor nincs vele más teendőd.


Próbáltál levelet írni a TO-nak?

2019. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, valszeg nekünk is kiosztották. Köszi a válaszokat! :)
2019. aug. 21. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is felvették első félévben a tárgyainkat (BME VBK). Tök normális.

Ha még valamit fel akarsz venni, vagy valamit le akarsz adni, akkor azt tárgyfelvételi időszakban meg tudod még tenni minden gond nélkül. De ha nem nyúlsz hozzá, akkor megvannak az alap tárgyaid. Szerintem első félévben nem érdemes hozzányúlnod. Előbb tapasztalj meg egy félévet, aztán találd ki hogy hogyan akarsz eltérni az alaptantervtől.

Egyébként neptunban van kérvény utólagos tárgyfelvételre és leadásra. Úgyhogy ha bármi van, akkor ezt utólag is tudod intézni, pár hétig még ingyenesen, aztán különeljárási díjért.

2019. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!