Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet a választott nyelvem az...

Lehet a választott nyelvem az angol (emelt szinten) az érettségin ha már van felsőfokú nyelvvizsgám belőle?

Figyelt kérdés
2021-ben fogok érettségizni, orvosira készülök és az emelt biosz és kémia érettségi felkészülése mellett nem igazán tudnék felkészülni úgy a második nyelvre (amiből egyébként nem kaptunk jó oktatást) hogy érettségi legyen belőle. Ha csinálok egy jó angol emeltet ami középfokú nyelvvizsgát ér akkor azzal teljesíteném a bemeneti követelményt. De megkaphatom így a felsőfokúmra 40 pontot? Vagy lehet egyáltalán 3 emeltet tenni? Még kicsit össze vagyok zavarodva néha ezekkel az új 2020-as szabályokkal.

2019. aug. 27. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy 2020-ban érettségizz angolból emelten, előrehozottan. Kapni fogsz egy papírt (illetve érettségi bizonyítványban is benne lesz), hogy egyenértékű egy B2-es nyelvvizsgával. Ezzel kiütöd a kötelező nyelvvizsgát, így a felsőfokúdért megkapod a 40 pontot.

Semmiképp se érettségizz egy évben 3 tárgyból emelten, az halál, főleg, hogy biosz-kémia a másik kettő.

(Egyébként jogszabályilag annyi emeltet csinálsz, amennyit akarsz.)

2019. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!:)
2019. aug. 27. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia :) én most érettségiztem, és egy emeltért 50 pontot kaptam. 3 emeltért nem fogsz 150 pontot kapni, csak 100 pontot :) jövőre sajnos nem tudom ezt hogy oldják majd meg :/ Esetleg nézz utána milyen nyelvvizsgák vannak, mik a típus feladatok..most ha elmész nyelvvizsgázni és elsőre sikerül a nyelvvizsga árát visszakapod :) de embere válogatja...van akinek könnyebb egy emelt amiért ugyanúgy nyelvvizsgát kap, de itt is van egy százalék amit teljesíteni kell ahhoz hogy megkapd a nyelvvizsgát
2019. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!:) jövőre amúgy úgy lesz hogy csak a második emeltért fog járni 50 pont és az a maximálisan adható emeltekért. Amúgy azt kihagytam hogy középfokú nyelvvizsgám is van. Akkor így végülis nem is lenne szükséges emelteznem belőle hanem elfogadnak egy közepet is nyelvvizsgák mellett?
2019. aug. 28. 06:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell emeltezned angolból ha már van nyelvvizsgád belőle :) Ha nem kapsz az emeltért plusz pontot, és nem is követelmény és orvosi szakhoz nem az akkor szerintem koncentrálj a bioszra meg a kémiára :) És szerintem mindenképp megkapod a 40 pontot a felsőfokúért :) Én most azért nem kaptam pontot a középfokúmra mert abbol emelteztem :) de a felsősokú nyelvvizsga az meg magasabb szinten áll mint az emelt angol :) remélem tudtam valamennyit segíteni :)
2019. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2019. aug. 28. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!