Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostudományi ismeretek,...

Orvostudományi ismeretek, tananyagok?

Figyelt kérdés

Olyan (lehetőleg ingyenes) tanagyagokat, ismeretterjesztő anyagokat keresek, amik elsősorban az emberi test felépítését (akár vegyületek, akár sejtek, akár szervek szintjén), és működését írják le. Nem zárkózom el a nem kimondottan orvostudományi megközelítésű anyagoktól sem (kémiai, fizikai művek vagy biológiai művek, melyek nem kimondottan emberekkel, hanem általában az élőlényekkel foglalkoznak), de gondolom ilyen témában úgyis ilyen megközelítésű művek születnek.

Fontos szempont, hogy nem középiskolás jellegű anyagokat keresek, hanem inkább olyanokat, amik az orvosi egyetemek anyagára emlékeztetnek inkább, csak mégsem több ezer oldalas terjedelműek, hanem áttekintő művek.

Mielőtt bárki azt hinné, nem önjelölt orvossá akarok válni, hogy a pincémben műthessek, csak érdekel ez a téma, és az egyetemi anyagoknál valamennyivel olvasmányosabb szövegekkel próbálkoznék.

Csak ezért nem akarok orvosi karra menni, mert orvosnak nem lennék jó, kb. egy tűszúrás látványától elájulok, meg nem is hiszen, hogy lenne kitartásom végigcsinálni.


Úgy sejtem, eléggé sok kikötésem volt (ingyenes, nem túl hosszú, olvasmányos, érthető, mégis precíz stb.), van is egy olyan gyanúm, hogy ilyen anyag(ok) nincs(enek), legalábbis magyar nyelven. De minden javaslatot, ötletet, ami csak részben is eleget tesz ezeknek a feltételeknek, szívesen fogadok.


2019. aug. 30. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Fonyó élettan.

Az elég olvasmányos.

2019. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg ilyet nehéz találni, mert az ilyen könyvek vagy középiskolai szintűek, vagy szakkönyvek (egyetemi), vagy ismeretterjesztőek.

Az emberi test atlasza (Beverly Mcmillan)

Ez nagyon igényesen van megszerkesztve, szép képekkel. A benne lévő anyag nem egyetemi szintű, de szerintem több a középiskolainál. Az ára elég magas.

Családi orvosi kalauz

Ezt nagyon tudom ajánlani, mert szerintem ez pont az a kategória, amit te is keresel. Sokkal magasabb szintű mint a gimnáziumi anyag, de az orvosinál azért jóval kevesebb. Viszont ebben nem igazán az emberi test működése van, inkább különböző betegségek leírása.

2019. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Sejtek szintjén Szeberényi József: Molekuláris sejtbiológia könyvét ajánlom, tankönyvtar.hu-ról ingyenesen elérhető.


Szerintem a Szentágotai-féle három kötetes Funkcionális anatómiába is érdemes lehet beleolvasni, főleg a szervekről szóló fejezeteket, mert elég érzékletes, leíró, néhol már-már irodalmi jellegű a dolog (plusz nagyon mókás, ahogy olyan népi szavakat használ szervekre, amik több száz éve kikoptak már... bárzsing :D). Ha nem lebeg a fejed felett egy anat szigó, mint Damoklész kardja, akkor szerintem még szórakoztató is a Funkci.

2019. szept. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


Az a bizonyos Funkci már megfordult a kezem között, ezek szerint a beleolvasgatások alkalmával sikeresen elkerültem az irodalmi jelleget :) De akkor a szervek felé nézek ott.


És persze szívesen fogadom minden mást is!

2019. szept. 3. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!