Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdásznak vagy környezetmé...

Közgazdásznak vagy környezetmérnöknek érné meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Közgazdász gazdálkodási és menedzsment szakon

2019. szept. 2. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
közgazdásznak. Az az egyik joker diploma - kb. minden féle cégben tudsz vele kezdeni valamit, ha élelmes vagy.
2019. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Itthon a kornyezetmernoki kepzes utani kilatasok elegge rosszak es ez mar 18-20 evvel ezelott is igy volt! A konnyebb diplomak koze sorolhato akarcsak a gazdalkodas es menedzsment viszont az utobbival sokkal tobb lesz a kilatasod.

Kornyezetmernokit maximum masoddiplomanak eri meg megcsinalni, onmagaban semmit sem er itthon, kulfoldon kicsit jobb a helyzet.

2019. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En ugy tudom a gazdasagi szakok nagyon kelendőek, minden évben tobb ezren jelentkeznek rájuk, tehat sokszor meg kell kuzdeni kesobb a munkahelyert. El kell kezdeni gyakornokoskodni mellette mar idejében, es menni msc-re is. A fizetés változó, attól fugg hova kerülsz be, de en nem aggódnék. Legalabbis az itteni gyakorizok szerint ahogy utana néztem.

A kornyezetmernokivel az a tapasztalatom hogy jó egyetemet valassz. Sok helyen tanítják, sok helyen rossz. Alapvetően Bsc vegere ugy fogod erezni hogy ja sok fele targyam volt, sok mindent tanultam, de ugy kb semmit nem tudok. Egyreszt nagyon nagy a tananyag, de leginkabb rosszul adjak le, vagy sehogy. Környezetmérnökot meg inkabb ugy keresnek, hogy legyen mellette szakmernokid, pl. ehs, vagy minoségbiztosítás. Ezek a bsc-re epulnek. De ugye azzal hogy szetvalsztottak a kepzeseket lett bsc es msc. A bsc-n meg csak szakiranyt se tudsz valasztani, mindenrol tanulsz, de ember legyen a talpan aki ezt mind tudja is. A legjobban ahhoz ertesz majd amit dolgozol majd. Ezert fontos az msc. En erre BME-t ajánlom, vagy mondom inkabb ugy hogy terjen el a bsc egyetem az msctol, kulonben kb ugyanazt fogod tanulni mint bsc-n. En most mesterképzésre jelentkezek ha osszejon az allamvizsgam, BME kornyezetmernok es vegyeszemernok. Aztan majd meglatjuk mi lesz. A fizetes nem jó kezdokent, dehat itt is fugg attol hogy hova jutsz be, voltal e gyakornok.

2019. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!