Mi az a kollokvium?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pontosan mi az a kollokvium? Vizsga? 1. félévet kezdeném meg, 9 kollokviumot számoltam össze, de 5-nél többet nem ajánlanak. Ezzel mit kezdjek? Valamint mikor lehet vizsgára jelentkezni? Előre is köszönöm!

2019. szept. 6. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kollokvium - szóbeli vizsga


Vizsgaidőszakban tudsz jelentkezni vizsgára, ami általában december végétől január végéig tart.

Amennyiben az összes tárgy, amit felvettél az 1. félévre ajánlott és kötelező, azesetben nem tudsz mit csinálni, 9 kollokviumod lesz.


Szak válogatja egyébként mennyi szóbeli vizsgád van, nekem informatikán nyilván kevesebb, mint egy tanárnak vagy hasonlónak.

2019. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár eredeti jelentése valóban "elbeszélgetés", egyetemen írásbeli vizsgát is jelöl.

Nekem 9 rengetegnek tűnik. De lehet, van benne olyan, amin adnak megajánlott jegyet, vagy letudható egy beadandóval, és arra megajánlott...

2019. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tanárin vagyok. Mind kötelező, mintatervet követtem...
2019. szept. 6. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem épül rá semmi, akkor lehet később is felvenni. Nálunk tanárin, a szóbeli vizsga előtt több esetben írásbeli beugró is volt, ha az nem sikerült akkor a vizsga elégtelen lett. A kollokvium lehet tisztán írásbeli vizsga is.
2019. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Köszi, de nem fogok emiatt csúszni vagy túlvállalni magam a következő félévekben? 32 kreditem van. Kb. 3-4 tantárgyat kéne leadnom, hogy 5 kollokvium legyen.
2019. szept. 6. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első félévben 10 kollikviumként meghirdetett tárgyam volt, ebből 2 szorgalmi időszakban, de az utolsó héten volt elővizsga, a többiből vizsga volt (2 szóbeli).

Második félévben 8 volt, egy utolsó hetes elővizsga, többiből rendes vizsga, 2 szóbeli.

Harmadik félévben megint 10 kollokvium, egyből lehetett beadandót írni, több mind vizsga, 3 szóbeli.

Negyedik félév volt az első lazább félév, 7 kollokvium, egyből beadandó, egyből órai előadás és beadandó, egyből projektmunka, egyből pedig utolsó héten elővizsga, többi vizsgaidőszakban vizsga (két szóbeli).


Igaz, nem tanári, hanem pszichológia, mindenesetre még élek :D


Én nem ajánlom, hogy leadd őket, később nagyobb az esélye az órarendi ütközéseknek, szóval haladj nyugodtan a mintatanterv szerint, nyilván mások is így csinálják/csinálták, . Annyi, hogy ennyi vizsgával szorgalmi időszakban is tanulni kell. Majd első héten úgyis elmondják a követelményeket, aminél valahogy ki lehet váltani a vizsgát, azt érdemes bevállalni.

2019. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 6-os!!
2019. szept. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!