Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlat levelezős...

Szakmai gyakorlat levelezős képzésen?

Figyelt kérdés
Ha levelezon jarok egy szakra egyetemen, mert nem tehetem, hogy nappalim csinaljam (muszaj dolgoznom mert nem finanszirozzak a szuleim anyagi okokbol kifolyolag) akkor hogy tudom megoldani a szakmai gyakorlatot? Ha nem olyan szakra jelentkezek, mint ami a munkakorom? Ha eljon a szakmai gyakorlat ideje 3-4 het koruli ido az utolso felevbe, akkor addig menjek fizetes nelkuli szabira mmajd vagy mit csinaljak? Meg nem jelentkeztem csak jovore tervezek, de mar elore gondolkodok ezeken. Kibekkelni nem lehet valahogy? Hallottam olyat, hogy valaki egy ismeros cegvezetovel lepapiroztatta h szakmai gyakorlatot csinalt stb, kozbe meg nem is latta belulrol az adott helyet. Felreertes ne essek nem lustasagbol kerdem, csak azert, mert anyagiak miatt sajna nem nagyon tehetem meg h kiessenek hetek a munkabol, meg nem is tudom, hogy a munkahelyem hogy engedne meg egyaltalan a bejarast vizsgakra stb, nemhogy szakmai gyakorlatra. Szoval nehez a szitu, de mas munkalehetoseg meg nem nagyon van erre fele. Annyira nem gondol senki azokra, akiknek nehezitettek az anyagi korulmenyei, h az hihetetlen.

2019. szept. 8. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig munkahelyet váltasz olyan helyre, amely a szakmába illik, és akik leigazolják, hogy ott dolgozol.
2019. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom gazdasági kar.

Na ez engem is érdekelne, én most kezdtem levelezőn, de erről még nem volt eddig semmi infó.

Amit az első irt az nyilván elméletben jól hangzik, de gyakorlatban kivitelezhetetlen, mert egy gyakorlati helyen jó ha a minimálbért megadják, míg a főállásomban kb a 4-5-szörösét keresem most.

Tehát speciel nekem többmilliós nagyságrendű mínusz lenne egy tényleges gyakorlati félév.

2019. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen hosszú gyakorlatnál nem nagyon van más megoldás, mint a fizetés nélküli szabadság. Vagy 2 hét szabi+2 hét táppénz. Lehet megszülni, hogy ez táppénzcsalás, de sajnos máshogy nem megy.

Én speciel azt tervezem, hogy felmondok előtte. Ha túl vagyok a gyakorlaton, utána már úgyis csak államvizsga van hátra és vsz el is helyezkedek az új végzettséggel.

2019. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már próbálok félretenni, amit tudok, hogy egy esetleges fizetés nélküli szabi se okozzon nagy gondot, de egyébként ez egy tényleg gáz helyzet.

Nyilván ugye a nappali képzés a célszerű, de mint mondtam, a család nem igazán tudná finanszírozni (valamennyire tudná, de megterhelő lenne nekik, így nem is várom el), szóval ez kiesett. Jelenleg dolgozok egyébként, 2015-ben érettségiztem, a középfokú angol nyelvvizsgát megszereztem azóta, meg van egy okj-m (gazdasági informatikus) szóval valami papírt épp fel tudok mutatni, bár ez állás szempontjából nem a legnyerőbb. Emelt szintűt májusba csinálok. Ha felvesznek egyelőre csak a pénteki napokat kell megoldani. Nem tudom, tanulmányi szabadság van-e vagy létezik-e vmi, mert ha nem, akkor a szabadságom is úgy kell beosztani, hogy egyáltalán konzultációra járjak. Nehéz így, hogy nappali kiesett, levelezőn meg gyakorlatilag azoknak van előnyük, akiket a munkáltató támogat, ha csak simán tanulmányi szándékkal, a magasabb végzettségért megy valaki, nem egyszerű úgy, hogy a munkáltatót nem nagyon érdekli.

2019. nov. 11. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!