Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz vagy hamisak az allitasok?

Igaz vagy hamisak az allitasok?

Figyelt kérdés

1.Ha egy négyszög négyzet, akkor minden oldala egyenlő.

2.Ha egy négyszög minden oldala egyenlő, akkor négyzet.

Indokolni tadjatok, nagy segítség lenne!



2019. szept. 10. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

1) Igen --> négyzet definiciója

2) Nem, mert a szögeinek is egyenlőnek kell lennie ahhoz, hogy négyzet legyen --> lehet rombusz is, melynek négyszög, minden oldala egyenlő, de csak a szemben lévő szögei egyenlőek --> nem négyzet, hiánya négyszög

2019. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Módosítás:

"is, melynek négyszög," --> is, mely négyszög,


"négyzet, hiánya négyszög" --> négyzet, hiába négyszög

2019. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Újabb kérdést tennék fel ide, hátha valaki tudja a választ, az is nagy segítség lenne!

1.ha egy állat rovar,akkor 6 lába van.

2.ha egy állatnak 6 lába van akkor rovar.

3. Ha egy háromszög tengelyesen szimmetrikus, akkor két oldala egyenlő hosszúságú.

Ugyan úgy igaz-hamis lenne+indoklás

Köszönöm

2019. szept. 10. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de az internet előtt ülsz. Ha beütöd a keresőbe, hogy hány lábuk van, vagy mit jelent a tengelyes szimmetria, rég megkapnád a választ. Miért nem teszed meg?


Szívesen segítek, de a kérdések bemásolásán túl, te is mozgasd meg magad: melyikre mit válaszolnál, és miért?

2019. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hülye lennék ha nem ütöttem volna be, de az első 3nál egy km szöveget kell elolvasni, és mire azt elolvasom az összeshez, addigra itt is kapok választ, és itt nem kell különösebben utána járni a válasznak, az válaszol aki tudja.
2019. szept. 10. 18:45
 6/6 A kérdező kommentje:
És egyébként nem azért van ez az oldal, hogy kérdezzünk, mert ennyi erővel bármilyen kérdésnek utána tudunk járni, csak itt egyszerűbb, ezért tettem én is ezt, nem tudom ezzel mi a bajod, hogy fektettem néhány kérdést, egy olyan oldalra, ahol ezt kell tenni
2019. szept. 10. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!