Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárnak tényleg joga van...

A tanárnak tényleg joga van ehhez?!

Figyelt kérdés
Van egyeltalán jogszabály arra, hogy a tanár nem köteles elfogadni papíron az igazolást? (Orvosi igazolás, pecséttel, aláírással ellátva) nálunk sajnos ez így megy az évben, és hiába hivatalos, ennek ellenére, igazolatlant ad, ez mellé még az is, hogy az orvosi igazolást (csak ellenörzőben!) egy héten belül le kell adni. Ez csak szerintem röhejes?! Azok mellett, hogy visszaél a jogaival, hiszen a dolgozatok eredményeit se kapjuk ki 3 hétnél előbb. De kicsit fárasztó már, hogy néhány pedagógus mennyire vissza tud élni sok mindennel.
2019. szept. 19. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi igazolást természetesen el kell fogadni, tehát igazoltan hiányoztál, ergo nem írhat be igazolatlant.

Az más kérdés persze, hogy a hiányzás miatti tananyagot be kell pótolnod, ahogyan a számonkéréseket is.

2019. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem még odaírni “tisztelet a kivételnek”. És igen, elég nyomasztó tud lenni, hogy állandóan a diák így meg úgy, nem tanul/pofátlan, mert esetleg felmeri vállalni a véleményét (normális keretek között), vagy ez, hogy “kit érdekel, ki mikor ér haza, milyen problémái vannak, számonkérés mindenképpen lesz” hozzállás. És igen nekem is lenne jobb dolgom, mint felesleges leckéket magolni a 10 tantárgy mellé, folyamatosan megfelelni mások igényeinek, kicsit már unalmas, hogy a diákok “kötelezettségeit” kitüntetik/felolvassák, de legtöbb tanár azt gondolja, hogy mivel felsőbbrendűek ezért nem igazán vannak kötelezettségeik, pedig rengetegen “megengedik” maguknak, hogy akár osztály szinten is megalázzon néhány tanulót, amivel nem is egyszer találkoztam, vagy akár másnapra felad két oldalnyi leckét, és abból számonkérés, magának meg úgy osztja be a dolgozat javításokat, ahogyan számára az komfortos, mások meg görcsösen tanulják meg. Elég szánalmassá vált ez az egész oktatás, szerintem.
2019. szept. 19. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez a picsogás a szánalmas. Tudd már, hogy hol a helyed! 2 oldal lecke nem sok és számonkérés pedig kell és nem te fogod eldönteni mikor lesz.Tanulj, az a dolgod.
2019. szept. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Látom leszűrted a lényeget😂, mindig kell keresni valamit amibe bele lehet kötni az emberbe, gratulálok.🤚🏾
2019. szept. 20. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!