Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségi 2020...

Történelem érettségi 2020 májusi témakörök?

Figyelt kérdés

Az Oktatási Hivatal oldalán található a 2017-től érvényes érettségi témakörök közép és emelt szinten történelemből. A kérdésem, hogy ezek a témakörök a 2020 májusi érettségin még érvényesek lesznek, vagy változhatnak?

Ezek a témakörök egyébként teljesen lefedik, amit kérnek a vizsgán, vagy ezen felül is előfordulhat egy-egy "nem várt" témakör?


Mert pl. az őskor nem szerepel emelt szinten sem, és a Római Birodalomból is csak Caesar uralkodása és Octavianus van a témakörök közt követelményként. Akkor ott csak ezekkel kell számolni? Mondjuk nem azért kérdem, hiszen így is elég sok mindent lefednek a témakörök, csak tanulás végett kérdezem, hogy elegendő-e ha ezeket tanulom meg alaposan emelt szintre.



2019. szept. 26. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog változni semmi. Így is eléggé megszűrték a témaköröket( pl. teljesen kiszedték Spártát, a Római Köztársaság bukását stb.), nem hinném, hogy szándékoznának ezeket visszatenni.
2019. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezen nagyon csodálkoztam én is. Mondjuk örülök is kicsit, mert a Római Birodalom is pl. eléggé eseménydús, így viszont könnyebb. Viszont nehéz elhinni, hogy komolyan még emelt szinten is csak Octavianus és Julius Caesar a követelmény? :D
2019. szept. 26. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne keverjük össze a követelményeket a témakörökkel. A követelmények nem fognak változni. Csak olyat kérdezhetnek, ami ebben benne van. A konkrét szóbeli témaköröket az adott időszak nyilvánosságra hozott anyagai között találod majd később.
2019. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!