Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki megnyerte...

Van itt valaki aki megnyerte már az ÁEEK BSC ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Harmadéves szülésznő hallgató vagyok és megpályáztam. Nem szándékozom külföldön dolgozni, gondoltam 600 ezret nem szabadna hagyni így elúszni az orrom előtt de ahogy közeledik az eredményhirdetés időpontja úgy egyre jobban félek a hátrányától mintsem előnyétől. Érdekelne van e itt valaki aki megnyerte már.
2019. szept. 28. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Bár régi a kérdés. Én 2019-ben megkaptam az ösztöndíjat, de már nagyon bánom. Mert akkor még nem lehetett látni, hogy mi jön a következő 2 évben. Ez miatt az oltásosdi miatt nem dolgozhatok már az eü-ben. Pedig azért kezdtem tanulni, hogy előrébb jussak. Erre csak hátrébb vagyok. Sajnos időre nem tudtam végezni mint labor analitikus. Kezdődött a probléma az online oktatással, majd azzal, hogy a témavezetőm egyenesen tett az egész szakdolgozatra mert a pandémia miatt nagyon elfoglalt a laborban kifogással élt, kerestem többször, munkahelyén, egyetemen, de csak annyi volt, hogy majd hívni fog, szóltam az igazgatóságnak, nem történt semmi, így elúszott a szakdolgozat, dobhattam ki az egész éves munkámat. Teljesen elölről kell kezdenem az egész dolgozatot teljesen más témában, mert az előzőt nem vállalta semelyik oktató. Majd jött, hogy aki nem oltat (kötelezően saját felelősségre lásd. az aláírandó felelősségvállalási nyilatkozatot, hogy nem tartasz igényt kártérítésre, ha a kísérleti oltástól bajod lesz) kirúgják az eü-ből, hát megtörtént, és a 449/2021 korm. rendelet miatt nem is lehet eü-vonalon elhelyezkedni, ha nem vagy beoltva. Mivel az ösztöndíjjal 2 év állami eü munkát vállaltunk, így az sem lesz meg. Tehát az egész egy nagy csalódás, mind az egyetem, ld. oktató hozzáállása, mind az állam részéről teljesen ellehetetlenítik a tanulni vágyókat. Ha neked sikeresebb volt ez a dolog annak örülök. Ha nem nyerted meg az ösztöndíjat annak idején akkor ne bánd egy percig sem. Sajnos az állam, amit ad azt sokszorosán veszi vissza. Többet biztos, hogy nem fogok bennük megbízni, semmi sincs ingyen. Nem gondoltam, hogy így ki tudják húzni az ember lába alól a talajt. Elszomorító. Rengetegen utcára kerültek az eü-ből, jelenleg azt olvastam, aki nem kéri a 3. oltást azt is kirúgják, még akkor is ha mellékhatások miatt gyötrődik és azért nem kéri. Azóta biztos végeztél, el tudtál helyezkedni? Mi lett az ösztöndíjjal a te esetedben?
2022. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!