Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ellenőrizni szokták...

Egyetemen ellenőrizni szokták a szakdogában levő szöveget plágiumra?

Figyelt kérdés
Ha igen mivel csinálják? ránéznek? vagy programmal? mert eléggé nehéz ezt elképzelni, ha netán programmal csinálják és suliként átnézi az előző beadott szakdogák szövegeit, mondatait, akkor ennyi erővel más egyetemről is lehetne copyzni

#szöveg #szakdolgozat #ellenőrzés #másolás #copy #plágium #szöveg ellenőrzés #szakdoga másolás #szakdoga ellenőrzés
2019. okt. 5. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Van egy program, de pontosan már nem emlékszem.

Én szinte csak angol forrásból dolgoztam szal engem különösebben nem érdekelt a dolog:D

2019. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
plag.hu
2019. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Igen, nezik. Átfuttatják egy programon, és rögtön kiderül a copy 😃
2019. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk egy Turnitin nevű szoftvert használnak:

[link]

Diákoknak nem elérhető, csak amikor megnyitják moodle-on a slot-ot és oda töltöd fel egyből a dolgaid, és pár percre kiadja a százalékot is. De nem mindenhol te töltöd fel közvetlen, tanárfüggő, lehet az előadó (vagy bárki aki javítja) külön ellenőrzi.


Egyébként régen egy befejezett tárgyamra valamiért beírtak következő évben, és így moodle-on volt lehetőségem "széterőszakolni" a Turnitin feltöltő slot-ot, mert ott újra és újra fel lehetett tölteni az esszéket :D


A következőre jutottam. Összehasonlítgattam a hivatalos Turnitin eredményeit pár ingyenes plágium ellenörző oldallal, és pár százalék eltéréssel, de hasonló adatokat kaptam százalékban.

Például:

[link]

[link]

[link]


U.i.: Angliában tanulok, így angol nyelvű esszékkel próbáltam csak, magyart nem.

2019. okt. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyibe telik a forrást odaírni? És már egyből nem plágium.
2019. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már azt is hogy nem a mesterséges intelligencia írta-e.
2023. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!