Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok akiknek csak egy érettség...

Azok akiknek csak egy érettségiük van vagy még az sincs (se egyetemi vagy szakmai végzettség)! Hogy alakult az életetek az után hogy elvégeztétek a 12. -et?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után találtatok munkát s mit? Hogy találtátok?

Mennyit kerestek vele?

Megbántátok, hogy nem tanultatok tovább? (Vagy éppen azt hogy nem tanultatok valami mást?)

Falun vagy városon éltek?



Ez leginkább azoknai szól, akik nem olyan rég végezték el a 12.-et. (max 5 éve)


2019. nov. 3. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Bátyám nevében írnék. Nincs semmilyen végzettsége, középsulit sem végezte el. Most 23 éves, nem dolgozik és nem is tanul. El van tartva a szülők által. Ő úgy van vele, hogy inkább most fiatalon élje ki magát, mint amikor már családos apa lesz.. A gond, hogy így nem lesz mire családot alapítania. Mert az oké, hogy lakást tettek a popó alá, számlák fizetve vannak, kajára és bulira kap pénzt, de ez nem mehet örökké.


Remélem nem azért írtad ki a kérdést, mert hasonló terveid lennének. Az ilyenek nagy valószínűséggel gyári szalagmunkásként mennek nyugdíjba.

2019. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki, mert most 12.-es vagyok (Erdélyben), líceumba járok egy elég erős iskolában, de nem érzem úgy hogy egyetemre való lennék... Meg a román miatt már abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán az érettségim sikerül-e...

A több mint 10 első unokatestvérem között csak 2 van, aki még erősebb iskolába járt. (Az egyik egyetemre ment, s most kémia tanárnő; a másik pénzhiány miatt nem ment egyetemre, eddig Németországba dolgozott egy gyárban s most gyermeknevelésin van). Nem egy unokatestvérem van, aki még érettségizni se ment el, most meg vagy Németországban szezonmunkázik, vagy valami szórakozóhelyen/üzletben dolgozik, vagy sehol. A szüleim készruhagyárban dolgoznak, (egy szál érettségivel). Az osztályomból egy műkörmösnek készül, a többi meg egyetemre.

A lényeg, hogy nem tudom milyen lehetőségeim vannak. Nem látok magam előtt példákat. Nem tudom hogy hogy kellene majd elinduljak az életben, ha elvégeztem a 12.-et.

Kicsit már bánom is, hogy nem szakiskolába mentem 9.-ben. 3 év alatt tanultam volna egy szakmát (közben havonta még 200 lejt is kaptam volna, amiből az ingázás bőven kijön...), majd visszaíratkoztam volna 11.-be, jártam volna még 2 évet s onnan is mehettem volna érettségizni. Igaz hogy az egész iskolában 1-2 embernek szokott ott sikerülni az érettségi évente, de mégis van akinek sikerül. Arról nem is beszélve, hogy nyugodtabbak lettek volna a diákéveim...

2019. nov. 12. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!