Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy eltörölték a kötelező nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2019. nov. 7. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Igazából semmi.

Mi egy tudatlan népség vagyunk, nem okoz nagy meglepetést ha a magyarok nagyrésze nem tud más nyelvet.

De igazából teljesen mindegy, mert úgyis csak akkor kapod meg a diplomát ha van nyelvvizsgád, mint ahogy eddig is volt. Így legalább nem esnek ki annyian a felsőoktatásból. Az egész beharangoztatás felesleges volt, mert mindkét esetben is lesz nyelvvizsgád ha diplomád is.

2019. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Az lenne a fer, ha a diplomához sem tennék kötelezővé, mert hát anno azoknak sem kellett, akik most a parlamentben döntenek erről....


"Mi egy tudatlan népség vagyunk"


Max. a hozzászóló, mert attól, hogy valakinek nincs nyelvvizsgája, még lehet másban nagyon is tudós....


Sok magyar feltaláló van, akik nem beszélnek a magyaron kívül más nyelvet és sok középszerű senki, akinek bár van nyelvvizsgája, mégsem kiemelkedők semmiben.


Szerintem butaság nyelvvizsgát feltételként szabni csak azért, hogy aztán ott álljon a sok diplomás, akinek 20 éve ott a papírja arról a nyelvtudásról, amit az életben nem is használ. Akinek kell a nyelv, az úgyis tudja nyelvvizsga nélkül is....

2019. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem tartom helyesnek.

Elég idő volt a felkészülésre.

A környezetben azt látom, hogy a legtöbb diáknak nagyon kényelmes azzal takarózni, hogy "sz*r az oktatás", csak még nem elég felnőttek ahhoz, hogy tudják:

- az egyetemen még rosszabb lesz (az oktatás minősége)

- több hátrány érheti őket az egyemen emiatt (plusz óraterhelés, energia elvonása más tárgyaktól, szakirodalom olvasás nehézségei, esetlegesen jobb külföldi tankönyvekből való tanulás, szakdolgozat készítés, diploma-beragadás, szaknyelv tanulásának lehetőségétől való elesés stb.)

- sokkal kevesebb idejük lesz az egyetemen nyelvtanulással foglalkozni, mert az időigényes, egy komolyabb szakon meg anélkül is állandó időzavarban van az ember.

Nyelvet tanulni a középiskolában kell. Soha ennyi idejük erre később nem lesz.

Pl. angolul megtanulni nem olyan bonyolult, minimális segítséggel a legtöbbeknek megy. Csak ahhoz nem elég az óra előtti szünetben átfutni a minimumot, hogy a kettes meglegyen. Még egy rossz tanártól is rengeteget lehet tanulni (tapasztalat), és az otthoni tanuláson áll vagy bukik a dolog.

2019. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"az otthoni tanuláson áll vagy bukik a dolog."


Pontosan!


Ezért is felesleges erőltetni feltételként, hiszen az iskola nem tudja biztosítani a hatékony feltételeket a sikeres nyelvvizsgához.


Persze, itt megint jönnek a lepontozók, akiknek elég volt az órai anyag és elsőre 100%-ost írtak mindenből, de azt kéne tudomásul venni, hogy attól, mert valaki nem rendelkezik nyelvvizsgával, még lehet jó szakember más területen és igenis neki is járna a diploma, ahogy a sok mellét verő nagyokosnak, aki végigpuskázta az egyetemet, de azért büszke a nyelvvizsgájára, mert legalább azt sikerült önerőből elérnie.


Kvára unalmas ez a sok felfuvalkodott hólyag, aki azt hiszi, hogy attól lesz értékes ember, mert neki van nyelvvizsgája, hát ne, attól még ugyanolyan xara

2019. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Sose tartották be amit ígértek. Most sem csalódtam. Csak 5 éve mondják. Miért is lenne úgy.
2019. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Kár ilyen kérdést feltenni, a sok hatdiplomás orvos-mérnök-közgazdász sok nyelven beszélő zseni úgyis benyögi majd, hogy “húú de gáz”, “idegennyelven illik tudni”, “szégyen ez az ország” és stb. unalmas és hányingerkeltő dumákat, csak azt kicsit sem veszik figyelembe, hogy hány olyan ember van, aki kiváló mérnök, vagy informatikus, de nem megy neki egyszerűen a nyelv. Nekem is volt ilyen ismerősöm, végül letett valami gagyi nyelvet és diplomázott. Ettől függetlenül kiválóan ért a szakmájához.

Egyébként hiába az okoskodás, a szakszervezetek is tudják, (és ezért is sikerült végül töröltetni a törvény ezen részét) hogy a középiskolai idegennyelv oktatás nem készít fel a nyelvvizsgára, és nagyon elmaradott, különösen vidéki iskolákban. Erre senki ne jöjjön azzal, hogy van máshol is iskola és A Google meg az internet megtanít angolul, mert a többség igenis igényli a tanár jelenlétét és noszogatását. Ettől függetlenül ők sem kevesebbek, és lehet, hogy tehetségesek azon a területen, amiben továbbtanultak.

Eddig is sokan egyetem elvégzése után nyelvvizsgáztak le diplomamentővel, mégse lettek kevesebbek, mint akik eleve azzal mentek egyetemre. Nem egyforma senki. Amúgy meg a parlamentbe is, és rengeteg vezető pozícióban ülnek olyanok, akik köszönni nem tudnak idegennyelven. Tessék akkor nekik is letenni!

2019. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

# 4 maximálisan egyetértek.

Annyit tennék hozzá egyébként azoknak, akik pedáloznak azzal, hogy szégyen, hogy ennyire buta nemzet vagyunk, és ennyire gyengék vagyunk nyelvből, hogy azért azt vegyék figyelembe, hogy a helyzet egyértelműen az oktatási rendszer elmaradottsága. Nem mi vagyunk butábbak a többi nemzetnél idegennyelvből. Amíg az oktatási rendszer nem biztosít piacképes nyelvtudást, addig senki ne várjon mást.


Aki pedig azzal jön, hogy ott a Google, Doulingo meg egyéb oldalak, azoknak csak annyit, hogy ennyi erővel kár iskolába járni is, mert mindenre ott az internet.


Az pedig a legundorítóbb hozzáállás, hogy azok, akik gyengébbek nyelvből, ne is járjanak egyetemre, meg miattuk ér kevesebbet a diploma, holott lehet, hogy sokkal jobbak az adott szak követelményeiben, mint akik 50 nyelven beszélnek. Erre számtalan példát tudok a környezetemből is.


A másik kedvencem, amikor egy ilyen hatalmas nagy zseni azzal jön, hogy biztos azért vagyok ilyen frusztrált, mert nekem sem megy a nyelv. A félteértések elkerülése végett van, de ettől függetlenül megértem azokat, akiknek nehezebben megy a nyelv és nem nézem le őket felfuvalkodott gusztustalan hólyag módjára.

2019. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Helyeslem, mivel nincs mindenkinek egyforma esélye arra, hogy a középiskolai oktatás révén nyelvvizsgát tegyen. Azzal viszont egyetértek, hogy az egyetem ideje alatt már nehezebb nyelvvizsgát szerezni. Aki pedig azt mondja, hogy a mai világban nem kell a nyelvtudás majd meg fogja tapasztalni az ellenkezőjét.
2019. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
*van nyelvvizsgám, ezt akartam a végén írni.
2019. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Minap kaptam rendesen lepontozást, pont leszarom mondjuk, de én még az emeltet érettségi feltételt is eltörölném. Jogosan írja itt az egyik kommentelő, ha otthon fel lehet készülni, akkor minek az iskola. Tanárhiány van, magas óraszámok, nagyon nehéz teljesíteni, kizsigereli az embert a mai rendszer. S gyerekekről van szó, nem felnőttekről.
2019. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!