Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene tisztázni...

Valaki segítene tisztázni ezeket a fogalmakat?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12. osztályos tanuló vagyok, és pár dolog nem teljesen tiszta ezzel az egész érettségi törzslap-tanúsítvány-bizonyítvány dologgal kapcsolatban, hiába próbáltam utánaolvasni.


A helyzet a következő:


11. végén, azaz az előző tanévben csináltam angolból egy előrehozott középszintű érettségit. Erről, mivel nem a "rendes" vizsgaidőszakomban (12. év vége) csináltam, kaptam egy érettségi törzslapot.

Most az október-novemberi vizsgaidőszakban csináltam egy szintemelő emelt érettségit (szintén angolból nyilván).


Arról, hogy ez most tanúsítvány lesz, vagy bekerül a bizonyítványomba, vagy tulajdonképpen mi a fenét kell csinálnom, annyi egymásnak ellentmondó információt hallottam, hogy már ötletem sincs mi történik igazából


Az egyik tanár azt mondta, nyilatkoznom kell a jegyzőnek februárig, hogy melyik érettségi eredményemet szeretném a bizonyítványomba, valahol azt olvastam, hogy az emelt érettségi automatikusan tanúsítvány lesz, és még nagyjából kétféle verziót olvastam különböző oldalakon.


Valaki össze tudná esetleg foglalni, hogy most mik a lehetőségeim?



2019. nov. 14. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:
A törzslap az azért van, mert azt beírják a bizonyítványodba, ha leteszed. Ilyenkor lezárásra kerül az érettségi bizonyítványod, amibe már utólag semmit nem lehet írni, de ha érettségi bizonyítvánnyal már rendelkezel és pluszba teszel le tárgyat, akkor arról tanúsítványt.
2020. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!