Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilencedik osztályos lányomra...

Kilencedik osztályos lányomra rendszeresen ráír messengeren a rajztanár. Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
Azt rögtön hozzá kell tenni, hogy mivel a lányom tehetséges, ő az egyik kedvence, és már versenyre is nevezte, és rajzokat és kiállítás ötleteket küldöznek egymásnak. A tanár egy jó harmincas, nős gyerekes fickó, a lányom esküszik, hogy semmi személyes célzatú üzenetet nem küld neki, attól nem tartok, hogy bármi titkolt, súlyos dologba keveredne vele, hála Istennek nagyon jó a viszonyunk. De néhány rokonom illetve barátok szerint semmilyen üzenetet nem írhat egy tanár egy diáknak efféle közösségi oldalon, csak az iskolában beszélhetnek. Ugyanakkor gyakorlatilag mindenki fenn van FBn, instán, Snapchaten. Lehetetlen, hogy kikerüljék egymást, rengeteg a közös ismerős. Tiltsa le a lányom? Vagy hogy van ez? A tanárnak rengeteg diák az ismerőse. Úgy látom hogy más tanároknak is van egy csomó diák ismerőse. Még annyit, hogy elég neves gimnáziumról van szó.
2019. nov. 20. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A tanár is ember, neki is lehet messenger-je. És ha elég lelkes, akkor szerintem azzal nincs baj, hogy ezen a platformon is kommunikál és foglalkozik a tehetséges diákjaival. Szerintem a mai világban hozzátartozhat egy tanár-diák kommunikációhoz, kapcsolathoz nemi közvetlenebb viszony. Az elég lejárt lemez (legalábbis nálam), hogy a tanárok fehér köpenyben fent hordva az orrukat választják el magukat az “alja” diákságtól. Tiszteletet érdemel a tanár, de ezt inkább a hozzáállásával tudja kivívni. Mi is mindig azokat a tanárokat csíptük, akik közvetlenek voltak velünk, és nem volt elszállva az agyuk. Középiskolában és egyetemen is. Utóbbi helyen még a tegeződés is hozzájött ehhez.
2019. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt értem, köszönöm. Én is örülök hogy normális fejek, de van bennem félsz, sokan azt mondták, hogy elvileg tilos vagy legalábbis nem lehet a magánprofilt tanár diák kapcsolatban használni. Csomó visszaélés volt már ezzel. És szeretném azért ha a tanár tényleg jó arc, de azért nem mehet át olcsó haverkodásba. Konkrétan tudom, (éltem ott hat évig) hogy az USA bizonyos államaiban ezért a szövetségieket FBI-t lehet rahivni a tanárra, ha haverkodni akar bármilyen formában a diákkal.
2019. nov. 20. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Mi a baj a haverkodással?

Egyetemre járok. Van egy tanárom, facebookon ismerősöm. Nagyon jó arc, lehet vele poénkodni, ha problémánk van, ráírhatunk messengeren. Tényleg ritka jó fej, emellett nagyon korrekt tanár, és nagyon jól magyaráz.

Első órán még a 2. félévben felajánlotta a tegeződést is...

De: nála senki meg se próbál puskázni, követel rendesen, és simán megvágott vizsgán, amikor nem értem el a szintet.

És simán tiszteli mindenki.

2019. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyetem, más. Én is jártam, itt is, az USA-ban is, felnőtt emberek vagyunk. De a gimnáziumba fiatalkorúak járnak, akiket a hatalmi helyzetben lévő tanárok tanítanak, és ha változott is a légkör hála istennek, mégiscsak szívathat. Azért elég sok zaklatás került már nyilvánosságra...
2019. nov. 20. 19:03
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Ártatlanság vélelme. Amíg nem tesz semmi kifogásolhatót, addig csak egy lelkes tanár. Nem kell mindig a rosszat feltételezni, és remelem igazam is lesz a jövőre nézve.
2019. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Igaz rossz dolog, de beleolvasnek az uzenetekbe. Persze csak a tanárral valoba es elobb magat a lanyomat kernem, ha a jo a kapcsolatunk biztos megengedne.
2019. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a hittantanàr próbált velem flörtölgetni ÓRÀN. Emellett folyamatosan azt kérdezgette, hogy vám-és párom és bejönnek-e nekem a 40-es pasik. Igaz, ez tizenkettedikben volt. Osztálytársnőmnek rendesen udvarolt, miután elballagott irkàlt neki facen. 50 éves családapàról van szó.

Jobb vigyázni.

2019. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Van-e párom*
2019. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha normális szülő lennél, ezt meg tudnád beszélni azzal, akivel gondod van.
2019. nov. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Én is üzengettem messengeren a matektanárommal.Semmi személyeskedés nem volt,versenyekről beszélgettünk,küldött feladatsorokat,volt,hogy videochaten keresztül segített a feladatok megoldásában versenyre készüléskor mert a suliban nem volt idő.Ha a lányod,azt mondja nincs semmi,és jó a kapcsolatotok,szerintem nincs okod félni.
2019. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!