Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki tud 7. -es szintű...

Valaki tud 7. -es szintű gyakorló feladatokat mondani? Egyenletekből kéne mert azokat szeretném gyakorolni.

Figyelt kérdés
Azért kell 7.-es szintű mert nem nagyon megy.
2019. nov. 27. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Gondoltam egy számot! Megszoroztam 3-mal, hozzáadtam 2-őt és 17-et kaptam. Melyik számra gondoltam?

2. Gondoltam egy számot! Elosztottam 3-mal, kivontam belőle 2-őt és 5-öt kaptam. Melyik számra gondoltam?

3. Gondoltam egy számot! A háromszorosát csökkentettem nyolccal. Az így kapott szám négyszereséhez kettőt adva eredményül 30-at kaptam. Melyik számra gondoltam?

4. Gondoltam egy számot. A 9-szereséhez hozzáadtam 9-et. Így ugyanakkora számot kaptam, mint amikor a szám feléhez adtam felet. Melyik számra gondoltam?

5. Egy szám kétszereséből kivontam hatot. Ugyanakkora számot kaptam, mint a számnál hárommal kisebb szám duplája. Melyik ez a szám?

6. Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 3-at, majd az összeg négyszeresét vettem, így 60-at kaptam. Melyik számra gondoltam?

7. Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 3-at, majd az összeg négyszeresét vettem. Így a szám tízszeresét kaptam. Melyik számra gondoltam?

8. Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 3-at, majd az összeg négyszeresét vettem. Így a szám ötszörösénél 2-vel nagyobb számot kaptam. Melyik számra gondoltam?

9. A téglalap kerülete 28 cm. Egyik oldala 2 cm-rel hosszabb a másiknál. Mekkorák az oldalak? Mekkora a téglalap területe?

10. A háromszög kerülete 22 cm. Legrövidebb oldala 2 cm-rel kisebb, a leghosszabb oldala 3 cm-rel nagyobb a középső oldalnál. Mekkorák a háromszög oldalai?

11. A háromszög kerülete 22 cm. Legrövidebb oldala 4 cm-rel kisebb, a leghosszabb oldala 5 cm-rel nagyobb a középső oldalnál. Mekkorák a háromszög oldalai?

12. Egy 3 napig tartó kerékpáros versenyen a teljes útvonal hossza 540 km. Az első napi távolság a leghosszabb, a továbbiak 15 km-rel, illetve 30 km-rel rövidebbek. Mekkora utat tesznek meg az egyes napokon?

13. Gondoltam egy számra megszoroztam hárommal, majd kivontam belőle 24-et, eredményül 39-et kaptam. Melyik számra gondoltam?

14. Andornak kétszer annyi, Bálintnak pedig 150 Ft-tal kevesebb pénze van, mint Csengének. Hármuknak összesen 5450 Ft-juk van. Mennyi pénzük van külön-külön?

15. Három zsákban összesen 48 db golyó van. Az elsőben fele annyi, mint a másodikban, a harmadikban 12-vel több, mint az elsőben. Hány golyó van az egyes zsákokban?

16. Három testvér életkorának összege 23. A legfiatalabb testvér 3 évvel fiatalabb a középsőnél, a legidősebb pedig kétszer annyi idős, mint a legfiatalabb. Hány évesek külön-külön?

17. Jóska édesapja jutalmat kapott. 1/3 részét félretette nyaralásra, 1/4 részét takarékba tette, 1/5 részén könyvet vett. Ezután maradt még 2600 Ft-ja. Mennyi jutalmat kapott?

2019. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. nov. 27. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit az előbb küldtem hatodikos anyag, de gyakorlónak megteszi.
2019. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!