Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnökiről nemzetközi...

Villamosmérnökiről nemzetközi gazdálkodásra?

Figyelt kérdés

A BME-n vagyok jelenleg előéves hallgató villamosmérnök alapszakon. Bár eleinte tetszett, és mindigis mérnök szerettem volna lenni, az utóbbi egy, másfél hónapban kezdek rájönni, hogy talán nem ez az én utam.

Középiskolában teljesen reálos beállítottságú voltam, matek és fizika faktos voltam, matekból emelt érettségiztem.

Németből felsőfokú nyelvvizsgám van, az angol középfok lerakását is tervezem a közeljövőben.

Mivel szeretem a matekot és fizikát, de programozni sosem tanultam, ezért döntöttem a villamosmérnöki mellett. A programozáshoz 0 érzékem van, nem is szeretem és a jövőben nem is szeretnék vele foglalkozni.

A gazdaság viszont a másik irányzat, ami érdekelne. Nyitott ember vagyok alapjáraton, és elég jó nyelvérzékkel rendelkezem. Emiatt gondolkozok a nemzetközi gazdálkodáson (Szintén a BME-n).

Már jobban el tudom képzelni magam a gazdasági pályán a jövőben, mint a mérnökin.


Bár még gondolkozom azon, hogy jövőre újrakezdem a villamosmérnökit (nincsnek valami jó eredményeim a félévben), de egyre jobban vonz a szakváltás.


Nektek mi ezzel kapcsolatban a véleményetek? Szerintetek mi lenne a helyes döntés? (Elég tanácstalan vagyok...)



2019. dec. 4. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Bme-n vagyok nemzetközi gazdálkodáson elsőéves szintén. Szerintem azt mindenképp próbáld meg h bejössz meghallgatni 1-2 tárgy előadásait, mert az teljesen más lehet mint ahogy te elképzeled.

Az tök jó h már utánna néztél a nyelvi követelményeknek, engem inkább ez tart vissza a saját szakomtól...

A helyes döntés...nahát az egy érdekes kérdés...szerintem mindenképpen merj váltani!! ha érzed, hogy a villamosmérnöki az neked nagyon nem jó, nem érdekel stb. de tudd h ez a te döntésed végső soron

2019. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Gazdasági informatikán gondolkodtál már?
2019. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is villanyon vagyok, de már a vége felé. Ha ez ennyire az elején megfordult a fejedben, pláne ha amúgy újrakezdenéd, akkor válts inkább NG-ra. Ez nem is kérdés. Csomót szopni VIK-en, hogy aztán ne szeresd? Ráadásul itt nagyon lagymatag a közösség. Néhány órán csak nézek, hogy kik ülnek körülöttem... Nekem már kevesebb van hátra, és amúgy tetszik is, de én se tudom, hogy ezt akarom-e csinálni. Hozzáteszem, én az 5. félévben ábrándultam ki...
2019. dec. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem add be a jelentkezésed mindkét szakra, lesz időd aludni rá egy csomót, az utolsó pillanatban módosíthatod a sorrendet, ha már tudod, merre tovább.


Azt írod, nincsenek jó eredményeid, ilyenkor azt tanácsolják, hogy inkább kezdd újra ősszel, a tavaszi félévben pedig vedd fel a lendületvétel-kurzusokat (tapasztalatom nincsen róluk): [link]


Lehet, hogy ez visszahozza a lelkesedésed, segít felvenni a fonalat. Nehéz az egyetemi létbe belerázódni, hidd el, sokan vannak így, ez még ne vegye el a kedved! Mellette, ahogy egy előző válaszoló javasolta, benézhetsz az NG-s előadásokra, hogy valamennyire lásd, mennyire jönne be az a szak.


És még egy megjegyzés: tanulj meg programozni! Nem feltétlen kell, hogy profi legyél, de bármerre mész tovább, legalább az alapokra szükséged lesz. Ne a villanyos C-ből indulj ki, találsz egy csomó kezdő python kurzust (szerintem németül is) a neten, amivel a saját tempódban, sokat gyakorolva nekikezdhetsz. Hidd el, olyan tudás ez, aminek biztosan hasznát veszed majd, bármilyen pályát is választasz!

2019. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!