Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hol tudtatok elhelyezkedni...

Ti hol tudtatok elhelyezkedni pedagógia alapszakos diplomával?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Éppen nézegetem az alapszakokat egyetemeken, és a pedagógia alapszakkal kapcsolatban érdeklődnék, hogy ti(akik ezzel a diplomával rendelkeztek) hogyan helyezkedtetek el, mik a kilátások, milyen egyetemen tanuljátok/tanultátok, és ott milyen/milyen volt az oktatás. Nagyon köszönöm a válaszokat.

2019. dec. 15. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehol, ez nem egy piacképes papír. Akkor érdemes ide járnod, ha van mellette egy rendes tanári diplomád.
2019. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló:Diplomám az nincs, azonban rendelkezem pedagógiai és családsegítő munkatárs okjs bizonyítvánnyal, gyógypedagógiai asszisztens, és egy kisgyermekgondozó nevelő okj-t is sikeresen elvégeztem. És ezért is nézelődöm a pedagógia körül. Esetleg ráépülő, mester diplomával is semmibe vesződik az egész, azzal sem ér semmit? :/
2019. dec. 15. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább ilyen kutató szak. Tovább mész mesterre és utána doktorira, csak így éri meg. Bár én is azt mondom, hogy inkább rendes tanárokból, tanítókból legyenek oktatáskutatók, mert ők ismerik a gyakorlatot is. Szerintem ezzel a szakkal nem tudnál jobb állásokat betölteni mint az elvégzett OKJ képzéseiddel. Azok akiket ismerek és ezzel az alapszakkal a szakmában helyezkedtek el, ők gyermekotthoni nevelők lettek. De más munkát is végeznek mellette, mert abból a fizuból ugye nem lehet megélni. Persze ez a magyar gyermekvédelmi rendszer csődje, hogy ilyen felelősségteljes munka mellett mást is kell csinálni!

Szóval nem ajánlom a szakot.

2019. dec. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben van, nagyon szépen köszönöm a válaszodat 3-as válaszoló.
2019. dec. 18. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A közszféra a legnagyobb felvevőpiaca ennek a szaknak.

Családgondozótól kezdve a szociális területek minden részére felvesznek ilyen pedagógiai végzettséggel. Igen, az előtte hozzászólók jól látják, hogy nem tanári, ugyanakkor nem kell nagyon lebecsülni.

Elhelyezkedni el lehet vele.

Alapból ha pedagógia alapképzést végzel el csak, akkor tényleg közszféra javarészt, a versenyszféra elég szűk, általában nagyobb multik illetve OKJ-s képzőközpontok keresnek oktatási koordinátort, oktatásszervezőt, ahová elvárás egy ilyen pedagógiai alapszakos végzettség.

Mert ez a szak nem tanárnak készít fel, hanem a humánfejlesztésre és annak eszközeinek ismertetésére stb.

Ha csinálsz mestert, akkor utána mehetsz pedagógiatanárnak, hiszen sok pedagógiai szakközépiskola van, illetve azt hiszem - ebben nem vagyok biztos - óvónőképzők keresnek pedagógiatanárokat.

2020. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!