Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védésnél bele...

Szakdolgozat védésnél bele szabad tenni diasorba a szakirodalmi (könyvből szedett) áttekintést?

Figyelt kérdés

Szakdolgozat védésre készülök, olvastam már minden verziót.

Van aki szerint érdemes kerülni, ami könyvekből származik, és a saját kutatás a lényeg.

Azonban valahogy mégis be kellene vezetni a témát.

Esetleg a diasoron is fel kell tüntetni a hivatkozást a könyvre, és úgy már megengedett?



2019. dec. 16. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Mit értesz áttekintés alatt?


Egyes ábrákat vehetsz ki persze könyvből, ahogyan magában a dolgozatban is. A forrást minden esetben ugyanúgy fel kell tüntetni a dia alján, ahogyan a dolgozatban.


Engem egyedül az “áttekintés” szó zavar meg. Az se saját munka?

2019. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

A védésnél nálunk a diának a legrövidebbnek kellett lennie, maximum 10 percesnek, a saját kutatásra kitérve.

Tehetsz bele persze, de csak úgy, hogy ne haladd meg a megadott maximális időt. Sok a vizsgázó, a vizsgabizottság türelme pedig nem véges.

2019. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az ábrákat én magam készítettem, és meg is jelöltem a forrást alatta, ami alapján készült.

Konkrétan a kontrolling rendszeréről van benne szó, és az első fejezet a kontrolling kialakulása, fogalma, tehát könyvek alapján írtam, a fogalmat pedig idéztem belőle a szakdolgozatomban szó szerint.

Kérdésem pedig arra irányult, hogy mivel valahogyan be kell vezetnem a témát, nem hagyhatom ki, hogy ne beszèljek magáról a kontrollingról, de ezek nyilván nem az általam megalkotott kifejezések, és nem írhatom csak úgy ki a kivetített diákra.

2019. dec. 16. 09:56
 4/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Természetesen forrással hivatkozhatsz ezekre is. De alapvetően úgy kell védened a szakdolgozatodat, hogy a vizsgabizottság ismeri, elolvasta a szakdolgozatodat. Tehát csak nagyon kevés, max 1-2 diányi szakirodalom legyen, a többi szóljon a saját kutatásodról.
2019. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2019. dec. 16. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Az en konzulensem azt mondta az első dia a szakdolgozatod bevezetés fejezete legyen. Utana pedig az egesz irodalmazást át kell ugrani, es a főrészről beszélni.
2019. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. dec. 21. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!