Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek kollégiumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok kilencedikes, s szeptember óta bejárós vagyok. (A sulitól kb 45 percet kell vonatoznom és buszoznom össz-vissz.) És eddigi tapasztalataim alapján nem igen jön be ez a "bejárós élet", ezért szeretném rávenni valahogy a szüleimet a kolira,ami a sulitól kb 1 km-re van. Már felhoztam nekik érvekként, hogy többet tudnék aludni, tanulni, nem kéne mindennap vonatoznom és buszoznom, hogy jó a koli (ismerősöm ott van,mesélte), és stb, de elég makacsok, főleg anyum. Szerinte mindig nyavalyognék, mikor vissza kéne menni vasárnaponként, nem enném meg a kaját, stb.. Hiába próbálom már nyaggatni őket október/november óta,hogy jövőre engedjék meg, akkor se engedik.

Valakinek lenne valami tippje, amivel rá tudnám beszélni őket? Már jó pár dologgal próbálkoztam,de akkor se sikerült.. :D

Köszi előre is annak, aki ír! :)



2019. dec. 17. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
De jó neked. Neksm muszály kolisnak lenndm
2019. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hűha, 45 perc beérned az iskolába... Nehogy beleroskadj.
2019. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hidd el, meg fogod bánni. Nem fogsz értelmes kaját enni, amikor hazaérsz hétvégén ki fogod enni a hűtőt, a többi nap pedig mindenféle szart meg fogsz enni, lejárt kajàt, stb. Ráadásul, ha nem bírod a közös szobàkat, szobatàrs, stb. Nagyon nagy kín lesz. Én nem kolis vagyok, és nem 15 éves, én egy közös albérletben lakom egy idegen családdal és havonta egyszer, ha hazajutok és hidd el, maga a pokol. Én ezt szobatársakkal el sem tudom képzelni, szerintem eret vágnék. A főbérlő még, ha a mosdóban vagyok is rámtépi az ajtót, ha meg a szobámban akkor pláne, se kopogàs, semmi. Kollégiumban meg még rosszabb. Ezeket gondold át. Exem 70 kilométerre lakott az iskolájától, minden nap éjszaka kelt, hogy beérjen, mert ő is undorodott a kolitól. Nem véletlen.

Az sem véletlen, hogy a szüleid nem engednek oda, lehet hogy ismernek annyira, hogy tudják, hogy 2 hét után sírva könyörögnél, hogy vegyenek ki a koliból.

2019. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!