Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet elkezde...

Hány éves kortól lehet elkezdeni a jogsit?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy a KRESZ-t azt 16 évesen el lehet kezdeni.Ugye kell hozzá az orvosi alkalmassági,ott mit csinálnak?

2019. dec. 18. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

16év szülői engedélyek.

Látás vizsgalat van

2019. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Kreszt 16 és fél évesen kezdheted, erre 3 hónapra (16 év 9 hónap) tehetsz először vizsgát, és 17 évesen tehetsz forgalmi viszgát.
2019. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az alkalmasságin csak a látást nézik?
2019. dec. 18. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Látást vizsgáltak (táblát kellett leolvasni,meg színlást nézték) vérnyomást, vércukrot mértek nekem. Max.10 percet töltöttem bent az orvosnál, adminisztrációval együtt.
2019. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is kb. 10 perc volt. A színlátást nézték, volt látásvizsgálat, és vérnyomást mértek. Akkor kapott a rendelő kipróbálásra egy kis EKG-gépet, így azt is rám rakták a statisztika miatt... Általában hasonló mindenkinek, de orvosa válogatja. _Hallottam olyat is, akit tüdőszűrőre küldtek, és olyat is akit laborvizsgálatra. Félni nem kell. A háziorvosod adja ki a papírt, tehát Őt meg elvileg ismered.


Igen a KRESZ-t. 16 évesen, ha B kategóriáról van szó. A Vezetést 17 évesen. Ha betöltötted a 17-et, akár már aznap is mehetsz vezetni, ha találsz oktatót, aki már akkor vállal. Van ahol hosszú várólista van... Hidd el, érdemes várni, az ilyen oktatók a legjobbak. Ha már fizetsz érte, legyen jó....

Én 4 hónapot vártam, mire November közepén elkezdtem vezetni annyira tele van az oktatóm, hogy áprilisig nem is vállal már több tanulót. A vezetést élvezni kell. Ha nem szereted, megette a fene. Ahhoz, hogy szeresd, jó oktató kell. De ezeket biztosan mind tudod... Mindenképp vágj bele. Hatalmas élmény! :D

2019. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. jan. 1. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!