Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 2019/2020-as tanévben van...

A 2019/2020-as tanévben van még lehetőség átiratkozni egy szakközépiskolából gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Tavaly két iskolát jelöltem be, elsőnek egy szakközépet, másodiknak egy gimnáziumot. Mind a kettőbe felvettek, de végül a szakközép lett számomra a nyerő. Az iskola egy nagy csalódás lett számomra, hisz ennyi sötét, buta, neveletlen diák csak a kedvemet veszi el az egésztől. Az előbb említett dolgok miatt többször is felmerült bennem, hogy átiratkozzak-e abba a gimnáziumba, amit másodiknak bejelöltem még akkor.

A kérdésem az lenne, hogy erre van-e lehetőség, valamint, hogy ti mit tennétek a helyemben? 5 év alatt megtanulnátok egy szakmát, és leérettségiznétek sok idióta mellett, vagy átmennétek inkább egy gimnáziumba, ahol egy jobb levegő fogad, viszont csak érettségivel távoztok?



2019. dec. 19. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd, nem szakközépbe jársz, hanem szakgimnáziumba. Fel kell venni a kapcsolatot a gimnáziummal, ők döntenek.
2019. dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A tanulmányi eredményeim legnagyobb részben ötösek, párból leszek csak félévre négyes, és csak egyből hármas.
2019. dec. 19. 14:47
 3/13 A kérdező kommentje:

#1:

Szakközépbe járok, 3 éves az iskola, mellé két év érettségi.

2019. dec. 19. 14:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem fognak átvenni gimibe szakközépből. Legfeljebb a leggyengébbe. Bár biztosan volt már rá példa. Ahogyan az első mondta: hívjátok fel a gimit és ott érdeklődjetek. Viszont arra készülj fel hogy el is utasíthatnak mindenféle indoklás nélkül.


A gimis tananyag teljesen más mint a szakközepes anyag. Biológia, kémia, fizika, földrajz (ami nem azonos a szakközépben heti 3 órában egy évig tanított természettudománnyal van minek hívják), második idegennyelv és még van egy két tantárgy. Egy gimiben nem nagyon nézik, hogy a szakmai alapozó tantárgyakból ötös vagy.


Nem bántásból írom de szakközépbe (nem szakgimibe) nem a jövő szellemi elitje jár.

2019. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az érettségit is adó szakmai iskolákat manapság szakgimnáziumoknak hívják, ahogy az első mondta. Régen volt a neve szakközép. A régi szakmunkásképző neve meg szakiskola lett. De ez mindegy is.


Én megpróbáltam annak idején átjelentkezni az akkori szakközépből, simán elhajtottak. Attól még persze ma is megpróbálnám ugyanúgy, mert hát mi vesztenivalója van az embernek? Én is hamar rájöttem, hogy a sok primitív tirpák között nem sok keresnivalóm lenne se akkor, se a későbbiekben.

Na de hát nem véletlenül nem jelentkeztem én gimibe annakidején, tekintve, hogy elég béna eredményeim voltak általánosban úgy általában - nem azért, mert nem lettem volna képes többre, hanem mert leszrtam a tananyagot és azzal foglalkoztam, ami érdekelt. Persze a gimnázium igazgatóját ez nem érdekelte, elhajtott. Úgyhogy maradtam összezárva azzal a sok hülyével az érettségiig.


Hasznomra vált ez végül? Nem különösebben, hiszen addigra én már eldöntöttem, hogy se a szakmát nem akarom használni, de pláne ilyen emberek társaságában nem akarok dolgozni a későbbiekben. Viszont ez idő alatt jócskán megváltozott a személyiségem, rágyúrtam azokra a tárgyakra, amikhez volt tehetségem, és baromi sokat tanultam rájuk (az osztálytársaimat meg leszrtam, kerültem őket amennyire lehetett). Egy idő után engem küldtek az osztályból mindenféle versenyekre, pedig eleinte ott se indítottam jól. Aztán különösen az egyetem első évében mutatkozott meg, hogy ez a totális fanatizmus, amit én még a középiskolából hoztam magammal (mindenképpen be akartam kerülni) mennyivel fölötte volt az átlag, gimnáziumból bekerült évfolyamtársaim szintjének. Ott első év végén sokan elvéreztek, jópáran ki is hullottak, vagy otthagyták az egyetemet, mondván, hogy ők ezt nem bírják. Nekem nem volt gondom se félévkor, se év végén. Aztán én meg ez után kezdtem beállni egy olyan "normál egyetemista" szintre, hogy azért férjenek bele az életembe az ezzel járó, kellemes dolgok is.

Lehet, hogy ha alapból gimnáziumba járok, akkor a továbbtanulást se tartottam volna ennyire fontosnak és megelégszem az ott szerzett végzettséggel. Ami azt jelentené, hogy ma se lenne egy viszonylag könnyű életem, hiszen tudjuk, hogy manapság egy érettségi semmit se ér önmagában.


Szóval? Járható a nem gimnáziumból egyetemre menetel is (vagy legalábbis járható volt az én időmben), de egy ilyen fanatikus szakbarbárrá kell válnod hozzá a középiskolás évek alatt, beszerezni a gimis tankönyveket is, kiválasztani a jövőbeli szakot, észben tartani a felvételi követelményeit, és a maximumot kihozni magadból - elvégre nem tudhatod, mennyivel vagy lemaradva a gimis szinttől, mit mondtak el ott órán, amit itt még csak meg se említettek stb. Tehát önmagadat kell legyőznöd közben.


Ha átvesznek, akkor meg már lesz egy sorvezetőd, de a másik iskolában eltöltött idő jó lecke lehet akkor is, mert már láttad, hogy mi a másik alternatíva.

2019. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vesznek át de egy próbát megér ha egyetem a cél akkor tanulj sokat én tavaly szakgimiben érettségiztem 4-es átlagú érettségivel és a 11-12 évvégi 4-es átlag feletti eredményel nem tudtam tovább tanulni mert nem készítettek fel emelt érettségire kérdezd meg hogy a suliban lesz fakt vagy nem
2019. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok láttom szakmát tanulsz attól függ mit akarsz szakember lenni vagy majd egyetemre menni
2019. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#5: Koszonom szepen a kommentet, en is hasonloan szeretnem, ha esetleg nem menne az atiratkozas. Csak mivel kerulom a sok idiotat, es nem csatlakozok hozzajuk, hogy en is egy legyek kozuluk, igy gyakran egyedul erzem magam, es csak a jofej tanarokkal, valamint a szakoktatoimmal tudok jol elbeszelgetni (mellesleg elegge birnak, es engem tartanak a legnormalisabbnak).
2019. dec. 20. 10:17
 9/13 A kérdező kommentje:
#7: Hat le szeretnek erettsegizni, utana megprobalni az egyetemet. Ha nem menne, akkor mennek el dolgozni a megtanult szakmat hasznalva.
2019. dec. 20. 10:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező 7-es válaszoló vagyok nem akarom befolyásolni az életed de azért gondolkoz el gondolom ált suli eredményeid nem lehetnek rosszak ha gimibe is felvettek volna én szakgimibe is azt halgatam meg a külső gyakorlati helyen hogy menjek egyetemre és énis úgy gondolom aki 4-es 5-ös tanuló az menjen egyetemre ezen gondolkozz el tanuld a nyelvet tanulj jól továbbra is engem anno terrorban tartottak a szaksuliban remélem téged nem
2019. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!