Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME re való bekerüléshez...

A BME re való bekerüléshez zseninek kell lenni? Vajon elég jó vagyok? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves fiú vagyok és úgy érzem hogy nem vagyok elég jó a célom eléréséhez.

Viszonylag korán 9.es koromban rájöttem hogy milyen irányba szeretnék tovább tanulni pontosan a BME gépészkarán. Ezzel kapcsolatban teljesen megszállott vagyok és naponta gondolok erre a célomra.

Matek és fizika faktos vagyok imádom mindkét tantárgyat és bolondulok magáért a szakmáért. A tanáraim szerint jó műszaki érzékem van de lehet csupán rossz tulajdonságomból néha nem érzem képesnek, elég okosnak magam. Úgy érzem hogy jó az érzékem a matekhoz és a fizikához hozom az 5 ösöket de főleg matekból van amikor úgy érzem hogy mindent tudtam és ez biztos ötös lesz de nem az és most 2 es lett.

Szeretek matekozni néha csak pusztán élvezetből oldok feladatokat de úgy érzem nem vagyok elég okos a mérnökihez. Esetleg BME s hallgatók ha ti éreztetek ilyet hogy győztétek le és vajon van remény arra hogy bekerülhessek államira? Zseninek kell lenni a BME hez??

Köszönöm a válaszokat előre is.


2020. jan. 6. 01:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell zseninek lenni. A pontszámot matekozd ki valahogy, ennyi. Bent maradni se kell zseninek lenni, de az biztos, hogy fel kell kötni a gatyamadzagot... de ez a jövő zenéje. Most próbáld meg a pontszámot összelapátolni.
2020. jan. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bekerülni könnyű, utáni viszont szerintem csalódás lenne a BME, elveszik a kedved.
2020. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.🙃
2020. jan. 7. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!