Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollégium felvételi,...

Egyetemi kollégium felvételi, papírok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős gimnazista vagyok, és szeretnék beszélgetni valakivel aki jártas az egyetemi kollégiumi felvételivel kapcsolatban. BGE-n tervezek tanulni, de a kollégiumba nagyon kevés a férőhely. Mindenképpen be szeretnék kerülni, mert szüleim nem engedhetik meg hogy albérletbe menjek. ( elváltak, apukámmal(nyugdíjas),nevelőanyukámmal és még 3 testvéremmel élek együtt, közülük az egyik dolgozik, másik még alsós, a harmadik pedig középiskolás, nevelőanyukámhoz tartozik. A szülők nincsenek összeházasodva.) Nem igazán adnak sehol tájékoztatást hogy milyen papírokra lenne szükség, az alapokat tudom, hogy pl. egy háztartásban élők száma, munkáltatói igazolás jövedelemről... pontnak számít még a lakóhely-egyetem közötti távolság is. A nagymama-lakcím bejelentő trükköt már hallottam, de szerintem az ma már nagyon átlátszó. Nem szeretném ha az egyetem előtt egy héttel derülne ki, hogy most mi lesz a jövőm, mert ha az egyetemre felvesznek, de koliba nem az nagyon nagy gond lesz, ezért mindenképpen biztosra szeretnék menni. Az ezzel kapcsolatos pontszámítással sem vagyok tisztába, jól jönne valami háttér információ. Tényleg nagyon nehéz bekerülni egy kollégiumba vagy csak felfújják? Esetleg másik kollégiumba is lehet jelentkezni, ami nem az egyetemhez tartozik? Annak mi a menete?


2020. jan. 8. 17:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!