Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki aki jogra jár, jogot...

Valaki aki jogra jár, jogot tanul/tanult mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Erősen elgondolkoztam a jogi pályán, de sokszor hallani, hogy arra panaszkodnak azok akik azt tanulnak, hogy 0 szabadidejük van és, hogy mennyire megbánták. Ez valóban így van? Semmi ‘életem’ nem lesz mellette ha valóban elhatározom magam?

2020. jan. 8. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, mert idén valamelyik Jogi Egyetemre szeretnék jelentkezni.
2020. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább azt mondanám (jogász vagyok), hogy totál nem éri meg jogra menni. Sok erőbefektetés és szar a fizetés ahhoz képest, amit bele is fektetsz és nem biztos, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket (külföld meg eleve kizárva ha egyszer azt gondolnád, hogy többre vágysz mint itthon). Telített ez a szakma, tele van egy csomó hozzá nem értő jogásszal, lassan már kezd büfészakma lenni mert annyira divatos aztán mikor a kezedbe kapod a diplomát rájössz, hogy mennyire szarok a kilátások. Engem is anno mindenki lebeszélt én nem hallgattam rájuk, szerintem beszélj több jogásszal. Ha csak fele annyi embert vennének fel jogra mint most akkor is bőven túlkínálat lenne jogászokból még nagyon sok évig...
2020. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Vizsgaidőszakban -tehát úgy december, január, május, június hónapok- kemény. Szorgalmi időszakban nem, akkor túl komoly feladat nincs. Viszont ha önként tanulsz ilyenkor, a vizsgaidőszak is jóval könnyebb lehet. Tehát szorgalmi időszakban mindenképp marad életed, azért még tanulással együtt is bőven lehet éldegélni. De a hallgatók nagy része ilyenkor cs.szik tanulni, ebből lesz aztán a panaszkodás mikor jönnek a vizsgák.

De a 2-es válaszoló mondja jól, az igazi kérdés az, hogy érdekel-e ez a pálya. Ha nem, akkor semmilyen erőbefektetést nem ér meg, hisz 5 év a képzés, elviszi a fiatalság egy jó részét, vagy többet is. Az más kérdés hogy a 2-es érveivel nem egészen értek egyet, sok jogász dolgozik sokféle munkakörben, nem lehet elintézni annyival hogy telített a szakma és pont.

2020. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A telített a szakma megjegyzést úgy értettem, hogy ha nem teljesen jogi munkakörben akar elhelyezkedni hanem csak olyanban, ahol felsőfokú végzettség előny vagy a jog jól jön, akkor el tud helyezkedni jogi diplomával, de a klasszikus jogi pàlyák (ügyvéd, ügyész, bíró stb.) teljesen telített és nem fizetnek feltétlen jól. Az meg egy másik kérdés, hogy érdemes-e 5 évet végig húzni egy kemény szakon azért, hogy utána HR-es legyél például vagy valamilyen üzletkötő... Illetve nem szerzel a jogi szakmából igazi gyakorlatot, tehát ha váltani akarsz majd (esetleg klasszikus jogira) igen reménytelen lesz. De amit a 3-as írt én is meg tudom erősíteni!
2020. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget kell tanulni ez tény. És nem csak magolni, érteni is kell. Ha olyan családba születsz ahol mindenki ügyvéd, ügyész, bíró, vagy valamilyen igazgató akkor nincs gond. E nélkül valamivel ki kell tűnni a tanulás mellett, ha azt akarod hogy foglalkozzanak veled. Pl szakkollégiumi előadások, projektek, perbeszéd- vagy jogeset-megoldó versenyek vagy valamilyen önálló kutatómunka. Van olyan ismerős aki könyvvizsgáló cégnél dolgozik de olyan is aki gyakorlatilag call-centeres egy jogvédelmi biztosítónál teljesítménybérért. Tehát egy nagy adag szerencsén is múlik az elhelyezkedés.
2020. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kitartásod és csak azért jönnél ide, mert "menő" és "jól keresnek", akkor ezt felejtsd el. Az öt év alatt számtalanszor megkérdezed magadtól, hogy miért is jöttem én ide... és még a legjobbakkal is megeshet 1-1 félév csúszás. Nehéz, de ha tényleg van elhivatottságod és pl valamely családtagod által belelátsz, érdemes jogra menni
2020. jan. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából olyan leterheltség, mint az orvosi, csak gyakorlati ismereteid nem nagyon lesznek. Én 10 éve végeztem, PhD fokozatot is szereztem, elméleti pályán vagyok. (Van egy másik diplomám is jogon kívül). Nem bántam meg semmit, nagyon szeretem, de a hallgatói (a graduális és a PhD doktori iskolai szakasz) tele lehet éles váltásokkal, egyetemen és PhD-n is kiemelkedően teljesítők is "borultak meg" oktatási szakaszban, és hosszabbodott meg nem kevéssel a tanulmányi időszakuk. Illetve az oktatói-kutatói pálya is olyan, hogy a legjobb képességekkel, magas teljesítménnyel, számos idegennyelv készségszintű használata mellett, tudományos elismertséggel, támogatókkal a hátad mögött is találkozhatsz olyan akadályokkal amelyeken azért igencsak meglepődsz, hogy ilyesmi egyáltalán előfordulhat.
2020. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!