Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak a 2-es szintet...

Miért csak a 2-es szintet tudom "megütni" az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az ELTE BTK-ra járok, középiskolában többnyire 4-es tanuló voltam, most meg sorozatban kapom a 2-eseket, van néhány 3-asom, meg egy 5-ösöm,de csak ennyi. Olyanokra is 2-est kaptam, amik simán közepest, vagy négyest értek volna...

Ha valakinek van tapasztalata ezügyben, vagy tudja,hogy mit lehet ilyenkor tenni, az ne habozzon, ossza meg velem is:) Trollok és retardáltak kíméljenek!


2020. jan. 10. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Vagy lusta vagy, vagy a képességeidből ennyire telik. Ilyen egyszerű!
2020. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ezt én se értem, a BTK-n tanítok és olyan produkciókra adunk 4-est, amelyek az én időmben max. egy gyenge 2-es lettek volna, ha aznap nagyon jószívű a tanár.
2020. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Én Pázmányra járok, szintén BTK. De én azt vettem észre, hogy a tanár elkönyvelte az embert x jegynek és azt adja neki folyton. Mert volt olyan tárgy, hogy ha tanultam, ha nem 3-ast kaptam. Szaktársam ugyanígy volt csak ő kettest.
2020. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a (többnyire) értelmes és adekvált válaszokat,előbbre nem jutottam így,de sebaj.
2020. jan. 10. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálj ki új tanulási módszereket, tanulj többet. Elég motivált vagy, érdekel az amit tanulsz?

Tényleg vannak olyan tanárok akik pofára osztályoznak, azt se felejtsd el.

2020. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Vizsgáid lesznek 2-ek? Vagy a félévközi zh-k?

Én azt tudom neked javasolni, ha vizsgánál kapsz 2-est, akkor megint fel veszed az adott tárgy vizsgáját és újra próbálkozol. A legtöbb egyetemista már az első gyenge eredménynél elkönyveli magának, hogy ez így sikerült és csak így tudja megcsinálni. Pedig az egyetem nem így működik. Pont az a jó a vizsga időszakban, hogy több lehetőség is van vizsgázni, így nem egy alkalmon áll vagy bukik minden (mint az érettséginél).

Saját példa: tavaly volt egy tárgy, ami elsőre 1es lett, utána haza mentem, célirányosan megtanultam (mert láttam a tesztett, a követelményeket és hogy mire helyezi a tanár a hangsúlyt). Használd ki ezt a lehetőséget és tanulj meg az információk között szelektálni.

Nem kell mindent betéve tudni (általában). Vannak teszt típusok, meg tanár típusok és ezt meg kell tanulni ezeket felismerni. Ez is az egyik értelme az egyetemnek...

2020. jan. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 se járt még egyetem közelében.

Kérdező, vagy a tanuláson kell változtatni, több infót megszerezni a csoporttársaktól (pl lépj be fb csoportba) vagy egy opció lehet az is, hogy a tananyagnak köze sincs a vizsgához. Ez esetben sajnos nincs megoldás, örülni kell, hogy megszabadult tőle az ember.

2020. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!