Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ugyanarra a képzésre...

Ha ugyanarra a képzésre jelentkezek, amiből diplomáztam, újabb diplomát kaphatok?

Figyelt kérdés

Ugye vannak ilyen FOSZK-osok, akik beszámítattják a tantárgyaikat az alapszakra.

De mi van, ha én mondjuk lediplomáztam BGE gazdálkodási és menedzsmenten és jelentkezek mondjuk ugyanerre a szakra a Corvinuson.

A tárgyak nagyrészét elfogadtatom, de csak annyit, hogy mondjuk két félévem oda is járjak.

Így 0 effortal tehetnék szert egy második diplomára, nem?

Vagy ezt nem engedik meg? xd



2020. jan. 10. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ugyanaz a tanterv, ugyanazok a szakirányok, ugyanazok a tárgyak, és a tárgyak tematikái minimum 70-80%-ban fedik egymást, akkor elvileg az abszolválás lehetséges, de államvizsgát of, szakdolgozatot írnod akkor is kellene. Ergo nem nulla befektetés. És igazából nincs is semmi értelme.
2020. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:

Corvinusnal valahogy ugy olvastam, hogy 1/3 vagy 2/3-t tudod akkreditalni a tantargyaknak. De ugye van egy kiskapu(csak akkor fizetni kell a feleveket), hogy a tantargy a neptunban nem az akkreditalt reszlegre fog bekerulni, hanem felveszed a targyat a tanar meg beirja a vegen a jegyet vagy megajanlott jegyet ad, mint amit az elozo felevben telejsitettek. Ezzel kb. azt is jelenti, hogy Te abban az intezmenyben is “megcsinaltad” a tantargyat ami akkreditalas, de a neptun azt mutatja, hogy Te harmasra levizsgazt stb-stb.

A masik, hogy MSc-n nem fogadjak el a BSc tantargyakat, vica-versa, mint akkreditacio, a szabaly lehet ezt mutatja csak a valosag nem. 🙂

2020. jan. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem van értelme

Két diploma, egy kicsi megerőltetéssel.

2020. jan. 11. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!