Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Feltudok készülni biológia...

Feltudok készülni biológia emelt érettségire 3hónap alatt? Gyógytornász szakra jelentkeznék és igazából 50-60% elég lenne a pontomhoz.

Figyelt kérdés
Nem igazán mélyültem még el a biológiában. Arra is gondoltam, hogy lehet az informatika emelt jobban menne, de abból teljesen a 0án vagyok.
2020. jan. 13. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyógytornász szakra az angol is jó lehet. Azzal, hogy állsz?
2020. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
A biológia nagyon nehéz lesz, kérjél mindenképpen tanári segítséget borzalmasan sokrétű az emelt biológia ( kevés egy általános biológiai tudás ) sajtgyártás-glecserek olvadása-másodlagos szikesedés (ez csak egy példa ami előző években szerepelt )
2020. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon odateszed magad, lehetséges! Viszont az emelt biosz tényleg nem könnyű.

Ha van más tárgy, amiből felkészültebb vagy, érdemes lenne azzal próbálkozni. Történelem kivételével bármelyik érettségitárgyat elfogadják az ETK-n.

2020. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az angollal az a baj, hogy mivel a szakon nem előírt, így 50plusz pontot nem kapom meg érte.
2020. jan. 14. 23:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos valószínű, hogy a biológiánál kell maradnom. Kérek tanári segítséget, de tényleg félek tőle.
2020. jan. 14. 23:53
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon rövid az idő keményen álljál bele tanári segítség mellett az előző évek feladatait old meg , hangolódjál rá !!
2020. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De, elfogadják az angolt. Emelt bioszt tettem, emelt faktra jártam, tanultam rá, mégsem lett meg a 45% se. Így az informatikámat és az angolomat számították bele, történelmet NEM! Fizika, Kémia, Infó, Biosz, Magyar és szakmait elfogadnak a felvi szerint, de mivel nekem tavaly (2019)elfogadták az angolt szerintem most is el kell fogadniuk-bár lehet változtatták azóta a szabályokat.
2020. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tanári segítséget mindenképpen kérj! De ne csüggedj, ha nem sikerül. Nehéz lesz a szigorítás miatt bekerülni, a PTE-n tavaly 386 pont volt, az eddigi legmagasabb pontszám itt, Szegedről és Pestről már nem is beszélve. Hova szeretnél jelentkezni? Miskolcon meg Zalaegerszeg az, ami viszonylag alacsony, de idén biztos alacsonyabb lesz mindenhol a ponthatár. Sok sikert a felvételihez :)
2020. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Miskolcra szeretnék jelentkezni, és ott annyira nem vészes a ponthatár. Egyedül tényleg csak a biosz emelttől tartok. Lehet angolt kéne megpróbálnom.

2020. jan. 17. 21:15
 10/12 anonim válasza:
En is gyogytornaszra keszulok, emelt angollal:) Hogy dontottel vegul?
2020. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!