Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek alapján esti (1 éves)...

Ezek alapján esti (1 éves) vagy nappali (2 éves) érettségi? 18/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén szerzem meg a szakmámat, utána következő évtől ugyanebben az iskolában van lehetőségem folytatni, hogy az érettségi is meglegyen, ami 2 éves. Jelenlegi osztályom 10 alatti létszámú, elsőben 25-en voltunk. Előző évben "egyesült" az iskolám egy másikkal, ahol a diákok enyhén szólva nem normálisak, a tanárok nem fegyelmezték őket. Egy angol tanár egy hónap után felmondott, kisétált óra közepén, mert már nem bírta idegileg az osztályokat, amiben a másik suliból jött diákok vannak.


Talán, de csak talán jobb lesz jövőre a helyzet. Talán.


Azért jó a mostani sulim, mert közel van, néhány perc séta.


Vagy OKJ-t szeretnék már vagy egyetemet, ahol megpróbálnék szocializálódni, koliban.


Minél előbb egyetemet szeretnék, ezért is gondoltam többek között az estire. A másik, hogy félek, olyan osztályt fogok ki, ahol vízipisztollyal, töltetlen, de igaz fegyverrel meg mit tudom én mivel játszanak szünetben, órán lehetetlen tanulni és semmi tisztelet.


Melyiket válasszam?


Tanulással szerintem nem lenne gond, ha a tanár mindent lead vagy átküld. Saját tempómban haladnék, és ha kell, keresek a neten vagy "őskori" megoldással könyvtárban.



2020. jan. 16. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a nappalit válaszd, majd egyetemet közel és legyél otthonról bejárós. A koliban pont olyan emberek vannak amitől félsz, nem lehet tőlük pihenni, tanulni.
2020. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kiélvezném a közeli sulit, úgy is csak 20 leszel mikor végzel, nem leszel elkésve.


#1, azért ez erősen kolifüggő...Nálunk kétágyas szobák vannak és szuper hangszigetelés.

2020. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenképpen koliba szeretnék menni. A tanulástól nem félek, hogy nem fogok tudni. Előttünk megy el a villamos és az autók, aludni sem tudok, ha nincs semmilyen zaj, akár tücsök ciripelés. A lakás a miénk, az én nevemre van íratva, és mivel nem vagyok rászorulva, hogy minél előbb meneküljek, nem költözök rögtön el ahogy tehetem. Kivéve ha valakivel tudnék, és biztos állásom van. Kipróbálni. Erre megfelelő a kollégium, akármekkora zaj van. Szeretem apámat, egyedül nevelt fel, de nem lehet, hogy örökké őt hallgassam, hogy mindig amikor kell valami felhívom. Már nincsenek barátaim, a középiskola alatt lemorzsolódtunk egymásról.


Vannak félelmeim, hogy gyökerekkel kerülök össze, szobában vagy az egész egyetem minden tanulója, de azt hiszem, meg kell kockáztatnom. Kényelmesebb lenne itthonról bejárni, ha olyan, viszont akkor ugyanaz lenne mint általánosban és most középsuliban, semmire nem megyek, rögvest jövök haza. ^^'

2020. jan. 16. 14:31
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy a közeli sulinak csak ez az egy előnye van. :'D Katolikus a hite a sulinak, bár senkire nem erőltetik. Ha hülyeséget csinál valaki se szidják meg, vagy ha igen, az elszáll az éterbe... nincsenek következmények, a beírás meg általános iskolai szintű fenyegetés, nem is teszik, szülőknek meg nem szólnak.


Másrészt a tanárok se túl szimpatikusak, akiket láttam, és másoknak se a kedvenceik, akiket tanítanak, és normálisak. Szeretnék minél hamarabb túl lenni a középsulin, csak nem mindegy, mennyire szúrok vagy nem szúrok ki magammal...

2020. jan. 16. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Nappalit ajánlom van fakt a suliban?
2020. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!