Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok tanulni...

Egyszerűen nem tudok tanulni már. Hogyan nyerjem vissza a motivációmat?

Figyelt kérdés
Harmadéves joghallgató vagyok. Eddig minden vizsgaidőszakomat végigvittem egész jó eredményekkel. Mindjárt itt a vizsgaidőszak vége, három vizsgám maradt hátra, de már egyszerűen teljesen kiégtem. Nem tudok koncentrálni, ma is áttelóztam a napomat, és itt lógok a gyakori kérdéseken, választ keresve arra, hogy X oldalt hány nap alatt lehet bevágni. Nem bírok egyszerűen tanulni már. Reggel óta próbálkozom, leülök, majd 20 perc után felállok, hogy nekem ez nem megy. Hogyan vegyem rá magamat arra, hogy megint olyan lendülettel és kitartással tudjak tanulni, ahogy az elmúlt években, vagy a vizsgaidőszak elején? Kiégett az agyam, nem tudok aludni, de tanulni sem helyette. Nem bírom már és legszívesebben hagynám a francba a következő vizsgáimat, de tudom hogy nagyon kicsesznék magammal. Van bárkinek valami tanácsa, hogy hogyan térhetnék magamhoz végre?

2020. jan. 21. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Volt egy ilyen ismerősöm, csak nem jogon, hanem bölcsészen. Elmesélem, mi történt vele. Csupa 4-es, 5-ös jegyei voltak 4 évig, és utolsó évben ugyanígy megzakkant, és egy vizsgáját képtelen volt letenni, egy szigorlatot, úgyhogy összejött neki a 4 elégtelen a korábbi utóvizsgákból meg ebből, és kirúgták az egyetemről. Csak protekcióval sikerült elölről kezdenie a szakját egy vidéki egyetemen, biztos beszámítottak neki tárgyakat, na de megint elsős lett akkor is... Onnan is olyan telefonokat eresztett meg nekem, hogy nincs motivációja, aztán eltűnt a látókörömből, de szerintem sosem fejezte már be. Az a lényeg, hogy kizárólag a te érdeked, hogy befejezd a tanulmányaidat, és hacsak nincs, aki eltartson, akkor ha nem erőlteted meg magad, mehetsz 6 elemit végzettek közé dolgozni a teszkóba, mert ugyanúgy nincs szakmád, mint nekik. Ez van.
2020. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A motiváció előjött, csak a kedvem lett szarabb. Remélem odáig nem jutok, hogy kirúgjanak. Köszönöm a választ, valamint hogy rávilágítottál miért csinálom ezt az önszopató képzest.
2020. jan. 21. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi után elmentem két évre dolgozni, és a nem okos kolléganők döbbentettek rá, hogy ha nem tanulok, egész életemben a sorozatokról kell beszélnem velük, meg a bulvárlapok pletykáiról. Rühelltem a legtöbb tantárgyat, de tudtam, hogy nem az órák izgalmáért járok egyetemre, hanem a végcél, hogy értelmes emberekkel ne hülyeséget kelljen dolgoznom. Annak a két évnek az emléke hajtott át az éjjeli magolásokon meg az elalvós, majdnem padból kiesős előadásokon.
2020. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Na ba, félek én ettől a harmadévtől, mindenki ott ég ki, én meg egyelőre csak örülök, hogy megszabadultam Faluditól.
2020. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!