Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap írunk ismeretlen...

Holnap írunk ismeretlen novella elemzést. Hogyan készülhetek fel rá? Az biztos, hogy a tanár Mikszáth novelláiból fog választani.

Figyelt kérdés
Gondolom át kell néznem az életrajzát, meg a szempontokat.
2020. jan. 21. 17:57
 1/2 timortin ***** válasza:

Hát pont az életrajznak kellene kevésbé dominánsnak lenni.


Azt gondolom pont az lenne a lényeg, hogy mennyit tudsz objektíve felfejteni a novellából (irodalomórán tanultakkal összhangban) illetve szubjektíve neked mit üzen az írás. Mindkettő az elemzőkészséget tornáztatja.


Átnézve pár linket, nekem ez az oldal+prezentáció volt a legszimpibb:

[link]


PS: Nyilván itt a kapható jobb érdemjegyre kell fókuszálnod, alkalmazkodva iskolai és egyéb konvenciókhoz. Azonban - általában véve - minden művészi alkotás elemzése (immáron iskolai (kényszer)pályákról letérve) bőven lehet izgalmas, érdekes, élvezetes.

Nagy "pechemre" ezt én gimnazistaként is így gondoltam annó, és rendesen túltoltam a biciklit érettségin: ugyan hiába voltam egyedi és irodalmi fogalmakat korrekten használó, akkora kettes lett a magyar írásbeli érettségim, mint ide Lacháza (aztán meg összességében 4-es, köszönhetően a nekem ismeretlen magyaros érettségi elnöknek).

2020. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂
2020. jan. 26. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!