Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bursa Hungarica ösztöndíj....

Bursa Hungarica ösztöndíj. Mikor/hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki megmondaná nekem, hogy ki kaphatja ezt az ösztöndíjat? Nekem hülyeségeket magyaráztak az önkormányzatnál, tényleg mindent összehordtak, de az ismerőseim meg kivétel nélkül megkapták mind, nem hátrányos helyzetűek is. Én sem vagyok hátrányos helyzetű, 2-en vagyunk testvérek, a szüleim házasok. Ez esetben érdemes ezt az ösztöndíjat megpályázni, vagy esélytelen? Ha igen, akkor mikor kell?

Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést a tájékozatlanságomért, de tényleg mindenki mond mindenfélét és már fogalmam sincs :)


2010. júl. 22. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem vagyok a felsőoktatási felvételi értelmében hátrányos helyzetű, mégis megkaptam. Én és a párom Budapest két külön kerületében élünk, mindketten megkaptuk, készültünk mindenfajta igazolással (betegségek a családban, stb.), de csak és kizárólag az egy főre jutó jövedelem számít. És minden önkormányzatnál más az a maximum összeg ami alatt adnak Bursát. Nálunk (IV. kerület) például párom nem kapta volna meg az ösztöndíjat, és más-más összeget is ítéltek meg.

2010. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszod, akkor ezek szerint van reményem. :)
2010. júl. 22. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én most megyek egyetemre, énis megpályáztam ezt az ösztöndíjat és megkaptam. Mi is ketten vagyunk tesók, szüleim házasok, dolgoznak és elég magas bért kapnak, szóval nem értem h miért kaptam meg...de a lényeg h sikerült :) úgyh ez sztem az önkormányzat jófejségén múlik...
2010. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!