Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan diplomaosztóra, ahol...

Olyan diplomaosztóra, ahol doktorrá avatás is van (jogász) kötelező elmenni a végzett hallgatónak?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
"Doktor" XD
2020. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Első, mi a nevetséges? A doktor nem az orvost jelenti. Igen kötelező elmenni, mert nem kapod meg.
2020. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Ezen én is jót nevettem. "Doktorrá avatás" diplomaosztón. :))


Kérdező nem kötelező elmenned természetesen, csak illik.

2020. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Pedig kötelező elmenni. Vagyis nem kötelező, de akor nem kap diplomát addig, várhat a következő diplomaosztóra. Ugyanez van az orvosi diplománál is. Ha nem mész el, addig nem végeztél, nem kezdhetsz bele a rezidens képzésben sem, mert nem vagy Doktor.


És igen van doktorrá avatás diplomaosztón! Szerinted hol történik ez? A kocsmába?


Még mindig nem tudom mi ebbe a nevetséges?


Vagy csak sose láttatok ilyet?

2020. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

"Pedig kötelező elmenni. Vagyis nem kötelező, de akkor nem kap diplomát addig, várhat a következő diplomaosztóra."

gondolom ez csak a doktorrá avatásra vonatkozik. nekem konkrétan nem volt diplomaosztóm bsc-n, mert keresztfélévben végeztem. simán bementem a to-ra, aláírtam egy papírt és megkaptam a diplomámat. de volt, aki nem keresztben végzett, de nem ment a diplomaosztóra. pár nappal később bemehettek a to-ra átvenni.

2020. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
a bsc diplomaosztó megint más. Oda nem kötelező elmenni. Bármikor átveheted a diplomádat anélkül is. De a doktori más, na meg az nem is bsc. :) Valahol amúgy van keresztfélévben is diplomosztó alapszakon is.
2020. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
A doktorrá avatáson azért kell részt venned, mert esküt kell tenned és ezt mindig csak az adott avatáson teheted meg, külön nem. Tehát eskü nélkül nem kapod meg a doktorit. :)
2020. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem tudom van-e olyan, hogy mondjuk alapszakosokkal együtt vannak az osztatlan szakosok vagy akik már dokotrin vannak és így megy-e a diplomaosztó, de ilyen esetben is aki doktorit kap azoknak az eskütétel miatt kötelező a részvétel, aki meg csak bsc-n vagy msc-n van azoknak nem kötelező.
2020. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A diplomaosztón a jogászok esetében kötelező részt venni és valóban a doktorrá avatás is ekkor történik,aki nem tud megjelenni az majd a következő alkalommal kaphat diplomát.


Azért egy jogász végzettséget ne hasonlítsunk egy BSc (leánykori nevén főiskola) végzettséghez, mert nem csak az időtartama miatt van különbség. Akinek meg nincs megfelelő műveltsége és nem tudja miért van doktorrá avatás hajrá ott a google :)

2020. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
köszi, nem tudtam, hogy működik a doktorrá avatás. bár ha valaki eljut addig, egyáltalán miért fordulna meg a fejében, hogy nem megy el. azért ez elég nagy dolog.
2020. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!