Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék idő hiányában a...

Mit tehetnék idő hiányában a matekkal?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy a matek. Pont ma néztem meg egy komplex érettségi feladatsort és egyetlen egy feladatot tudtam csak megoldani a sokból (bár abba is volt hibám)


Legutóbb pedig írtunk egy dogát, én előzőleg rengeteget gyakoroltam, próbáltam megérteni de nem jártam eredményesen. Mindenesetre megpróbáltam mindent bele adni, de a tanár azt mondta, hogy szerinte kezeltessem magamat, mert tuti valami nincs velem rendben és ha lehetne nullást adni akkor az annyit érne.

Mégis mi a francot kezdhetnék így, hogy májusban már érettségi? Már elkezdtem gondolkodni, hogy érettségi nélkül milyen szakmákat szerezhetek mert valószínűleg az se lesz meg.



2020. jan. 23. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Legrosszabb esetben kihagysz egy évet, azt arra fordítod, hogy felkészülj belőle, és egy év múlva nekimész.

Egyáltalán nem lehetetlen; nekem volt olyan magándiákom, aki 6-szor(!) ment neki az érettséginek, és annyi pontot nem tudott összeszedni, hogy szóbelire tudjon menni. Velem, intenzív tanulással kb. fél év alatt sikerült annyi tudást összeszednie, hogy 28 pontos lett az érettségije.

2020. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom karácsony előtt még tudtál mindent, csak újévre történt valami megmagyarázhatatlan.

Ha tovább akarsz tanulni és olyat amihez kell a matek akkor ne akard 8+3,5 év hiányosságait pikk-pakk bepótolni, mert az első félév Matek I. meg fog választani.

Ha csak túlélésre játszol akkor a kettest lazán ossze lehet szedni, ha megy a 4 alapművelet, meg tudsz olvasni.

2020. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs tovább tanulni. Sose voltam egy kitartó diák, nem bírtam a "seggelést".

Szakmában gondolkodtam de amit kinéztem ahhoz kell érettségi legalább. Hát ha nem sikerül én biztosan nem ugrok neki mégegyszer, akkor majd lesz ami lesz, de csak a matek miatt sose. Amúgy is utálom.

2020. jan. 24. 00:02
 4/6 anonim válasza:
68%
Ok.
2020. jan. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Állásod se lesz, mert a csirkegyárban nemsokára robotok fognak dolgozni.


Legyen csak meg az az érettségi, mert 10 éven belül élethalál harc fog menni a munkákért.


Nem értem eddig hogy engedtek át? Ez az iskolarendszer hibája.


Aki nem tud egy 2-es közép matekot összekaparni, az vagy diszkalkuliás vagy tényleg hatalmas gondok vannak. Főleg az oktatással, hogy átrúgdaltak eddig. Nem szabadna.

2020. jan. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

www.mateking.hu


én sokáig azt hittem full gyépés vagyok matekból, aztán kiderült hogy a tanáraim voltak nagyon gyengék...

innen jól eltudtam sajátítani mindent és már egyetemista vagyok műszaki szakon.

2020. jan. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!