Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miben tér el az egyetemen a...

Miben tér el az egyetemen a szociálpedagógus és a szociális munkás szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Rengeteg egyetemnél látom a szociális munkást, viszont a szociálpedagógust nem annyira.


Miben tér el? Esetleg milyen munkakörökben lehet elhelyeszkedni velük?


Ha valaki esetleg ezt tanulja milyen órákat kaptok?


Melyik egyetemeket javasolnátok?

Néztem a Szegedit,Károli, és Elte. Ennél a 3-at találtam, inkább pesti egyetemeken gondolkodok. Szegedi nagyon tetszik csak nem tudom milyen lenne a kolis élet :/.



Előre is köszönöm a segítséget :D.



2020. jan. 27. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem tér el. Szocpeden több a pedagógiás tárgy, de tulajdonképpen a végzés után ugyanazokat a pozíciókat lehet betölteni. A szociális szférában és a gyermekvédelem területén lehet elhelyezkedni.

Én a Pázmányon (Budapesten) tanulok szocpeden, a képzés szociológiai, pszichológiai, pedagógiai és a szociális munka gyakorlatával kapcsolatos tárgyakból áll össze.

2020. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Uhhh, a Pázmánynak akkor van Budapesten is szocpedje :D azt hittem Piliscsabán van csak. Köszönöm szépen 😁. Abban esetleg tudsz segíteni, bár lehet buta kérdés. Ha megjelölöm a Pázmányt akkor fel kell a jelentkezésen tüntetni, hogy pl. Budapesten akarok tanulni, vagy a rendszerben alapból külön van, hogy kötelező választani várost?
2020. jan. 30. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell feltüntetni. A szocped képzés csak Budapesten indul, a Mikszáth téren. Sőt, ha jól tudom, teljesen fölszámolják a piliscsabai campust és pár éven belül ott már egyáltalán nem is lesz oktatás.
2020. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked mik a tapasztalataid, ha szabad megkérdeznem? Milyen a Pázmány? Mert megszeretném jelölni csak a sorrendet nem tudom eldönteni:/
2020. febr. 4. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Írtam privit.
2020. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szociálpedagógiát ajánlom, mert utána szakirányú továbbképzési szakon lehetsz: fejlesztő-differenciáló szakpedagógus.

De, ha egyéb terület érdekel, akkor a szociális munkás szak is jó, szakirányú továbbképzési szakok: 1/2000 SzCsM rendelet és a 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet alapján. Egyéb: Addiktológiai konzultáns, Gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó, stb.

2022. aug. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!