Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Füzetmásolás középiskolai...

Füzetmásolás középiskolai felvételihez? Tényleg követelmény? Mindenki ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Közelednek a szóbelik, és sok helyen kérik ilyenkor, hogy vigye be a gyerek a füzeteit is. Most mondják a szülőtársak, hogy ők átmásoltatják a gyerekkel a füzeteket, kétféle indokból: 1. hogy szebb képet mutassanak a gyerekről, 2. mert ez ugyan nyílt titok, de a suli ebből azt szűri le, hogy ők annyira motiváltak a bekerülésben, hogy még ezt is megteszik.

Ez komoly? Tényleg mindenki ezt csinálja? Tényleg azt szeretik az iskolákban, ha másnak állítjuk be a 14 éves fiúkat (azért őket emelem ki, mert a lányok lehet, hogy gyöngybetűkkel jegyzetelnek), mint amilyenek valójában?

Mit gondoltok erről?



2020. jan. 30. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismétlésnek se rossz...

Az én gyerekem egy füzetet se lenne hajlandó átmásolni, nem is próbálkozom ilyennel. A helyesírási hibáit folyamatosan javítgatom, leginkább azért, hogy ne rosszul jegyezze meg a dolgokat.

Ha nagyon saláta, koszos, olvashatatlan lenne valamelyik bemutatandó füzete, azt esetleg átmásoltatnám, de nem hiszem, hogy egy ilyen gyereknél ez sokat használna. Talán a gyűrődések meg a firkák kimaradnának...

2020. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bbmarta ***** válasza:
Nekem 2 fiam van túl ezen. Eszembe nem jutna átmásoltatni a füzeteiket csak a felvételi kedvéért. Már szeptemberben szóltam nekik, hogy a magyar, matek + a többi szóbeli tárgy füzeteket úgy vezessék, hogy a szóbelin kérni fogják! Gondosan csomagoltuk őket év elején, Így saláta sem lett belőlük! :-) Külön szóltam, hogy normálisan jegyzeteljenek é kulturáltan írjanak. bevált! Nem mondom, hogy gyöngybetűkkel vezették a füzeteket, de jobban odafigyeltek ezekre mint a többire és egész normálisan néztek ki. A felvételin valóban megnézik ezeket, de nem oszt-szoroz komolyan, hogy mi van benne...volt ahol csak arra használták, hogy lássák kb. milyen mélységig lehet jártas a diák az anyagban... mindkettőt felvették oda, ahova menni akart. Az egyikük az ELTE Apáczaiba, a másikuk a Berzsenyibe jár.
2020. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Követelmény? Ez baromság. Sok helyen nem is kérnek be füzetet Pont azért, mert úgyis tudják hogy átmásolnak jó sokan.
2020. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Basketballgirl ***** válasza:
Szerintem semmikepp se masoljatok at fuzetet, mert semmi ertelme nincs. Eloszor is a tanarok nem hulyek elso ranezesre tudjak h nem tokeletes senki fuzete se. Ha nagyon durvan gaz a fuzete, akkor “felejtsetek otthon”, ugyis igazabol csak arra kell hogy megnezik, hogy pl ha magyar fuzet akkor ne legyen bioszra hasznalva a hatulja, es hogy ne csak harom szo legyen benne, hanem tenyleg felevnyi tananyag.
2020. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!