Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a menete annak, hogy...

Mi a menete annak, hogy nyomozó legyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék nyomozó lenni,és utána is olvastam egy-ket dolognak,de még mindig van pár dolog ami nem tiszta.


-Azt olvastam,hogy nyomozó csak az lehet,aki már a rendőrségen dolgozik,vagyis akkor előtte el kellene végeznem az egyetemen valamilyen általános rendőrképzést?

-Ha előtte járnom kell valamilyen általános karra,az oda való bekerüléshez is szükség van fizikai vizsgára?

-Hogy zajlik a pszichológiai vizsgálat,mennyire nehéz teljesíteni?

-Az kizáró ok lehet,hogy kontaktlencsés vagyok és eleg magasak a dioptriáim?


Előre is köszönöm a segítséget!:)


2020. febr. 1. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Menete:

Jelentkezel, és (ha tudod) végigcsinálod.

2020. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyi magamtól is kitaláltam,köszi:D
2020. febr. 1. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Na, először is.: Egyetlen egy helyen tanulhatsz nyomozónak, ez pedig az NKE. Csak ott van ilyen képzés. Ahhoz, hogy jelentkezz nem kell rendőrgimi meg hasonlók. Két emeltre lesz szükséged(elfogadnak egyet is, de én is az NKE-re megyek és nem kérdés számomra a két emelt). Megadnak 4-5 tárgyat és abból kettőt kell választanod. A weboldalon megtalálod ezeket a tárgyakat és a ponthatàrokat is. Azt hiszem nekik is van alapkikèpzès(nekem is lesz), erre jó, ha készülsz. Ha eddig sportoltàl valamit akkor nem lesz nagy cucc elvileg, csak a futàsra gyúrj rá. Ha nem sportoltàl akkor kezdj el heti 4-szer kondiba járni és futni. A szemüveget illetve rugalmasak egy bizonyos szintig. -4/+4 dioptriàig elnèzik, ha ettől rosszabb akkor akár kontaktlencsèd van, akár nem, automatikusan elutasítanak. Sajnos az én szemem is rossz, de meg fogom műttetni. Van fizikai felmérés is, de a youtube-on fent vannak mik a követelmènyek. Nem nagy dolgok, de ezeknek a sokszorosàt fogják tőled elvárni a kikèpzèsen, és van egy minimum amit el kell érned különben 500 ponttal is elutasítanak. Kérnek egyéb egészségügyi leleteket is, ezek is fent vannak a weboldalon.

Az első egy évben kötelező a bentlakàs, ez alól nincs kibúvó, szóval ha gyereked van, vagy családod akkor jó ezt elfelejteni. A korhatár 25 év, ha kicsúszol, akkor pàpà rendőri karrier. Ez a képzés csak nappalin tanulható, levelezőn nem.

A pszichológiai teszt pedig egy rakat kérdés, majd egy elbeszélgetès. Hazudni nem érdemes, mert ha van ellentmondás a tesztedben, akkor szintén elutasítanak. Súlyos betegsèged nem lehet.

Egyébként attól, hogy te ezt kijárod nem leszel egyből nyomozó. Meg kell màsznod rendőrkènt a ranglètràt akàrmilyen diplomàd van.

2020. febr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépén a segítséget.:)
2020. febr. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!