Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás miatt bejelöltem...

Továbbtanulás miatt bejelöltem az emelt szintű informatika érettségit de még sosem programoztam, hogy tudom megtanulni gyorsan a programozás alapjait pythonban?

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Tele van a YouTube tutorialokkal, van fent egy ingyenes .pdf könyv is a neten és a Python főoldalán is van (angol nyelvű) tutorial és leírások. Bőven elég hozzá.
2020. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%

Szia.


Bocs, én segíteni nem tudok, de engem is érdekel, mivel én is szeretnék emeltet tenni.

Excel, Word szerintem megtanulható, programozni én sem tudok...


Az én kérdésem az lenne, weblapot mivel kell szerkeszteni, egyáltalán van esély rá, hogy webet kell majd szerkeszteni?


Programozásból melyik nyelv ajánlott hozzá, amit könnyű megtanulni?

Tanultam alapokat, de az nagyon kevés hozzá...


Köszi

2020. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Webes feladatokhoz HTML és CSS ismerete szükséges. Ezeket ha még soha nem foglalkoztál hasonlóval, akkor 1 hét alatt meg lehet tanulni maximum. Tényleg nem nehéz.

Programozáshoz Pythont javaslom ha már idő hiányában szenvedsz. Rettentő egyszerű nyelv, csomó előre megírt könyvtárral. Ha szereted a kihívásokat akkor C/C++ mert ezekkel a nyelvekkel lehet a legtöbbet tanulni (főleg C-ben) mivel sokkal alacsonyabb szinten kell gondolkozni. (egy példa, hogy értsd mit jelent az alacsonyabb szint: Míg a Pythonban ha szeretnéd eltárolni egy változóban az aktuális zsebpénzed mennyiségét csak annyit kell tenned, hogy zsebpenz = 5000 C-ben pedig még azt is el kell döntened, hogy előjeles vagy előjel nélküli számról van szó, egyáltalán mekkora intervallumba esik a szám. 0-255? 0-65535?)


Youtube-on millió+1 Python tutorialt találsz. Többsége indiai angol, de van magyarul is.

[link]

[link]

[link]

[link]


Egy pár kezdőknek való tutorial.

Bármi kérdésed lenne, írd nyugodtan.

2020. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!