Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemesebb egy tobb ezres...

Érdemesebb egy tobb ezres multihoz menni gyakorlatra, mint pár száz fős maganvallalathoz?

Figyelt kérdés
Kesobb a multinal jobb fizetést lehetne elerni? Attol felel, hogy az ilyen 100-150 fos kis vallalatnal nehez előrelépni.
2020. febr. 4. 09:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Mindenkepp olyan helyre szeretnek, ahol kesobb felvesznek ha jol teljesitek.
2020. febr. 4. 09:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó. A multinál senki se fog időt és energiát szánni arra, hogy téged oktasson. A kisebb cégeknél kedvesebbek. Multinál jobb fizetések lehtenek (nem mindig), viszont hideg, távolságtartó és néha kissé embertelen a közeg. És elhiheted, hogy azért a fizuért elvárás is van.
2020. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 50 fősnél kezdtem, 3 hónapja voltam ott gyakornok, már teljes állású pozit ajánlottak, mert egyszerre voltam ismert és bevált azon a területen. Gyakorlatilag a közvetlen vezető alatt dolgozhattam volna, csak az volt a baj, hogy más terület érdekelt (fejlesztés, üzemeltetés helyett).

Multinál gyakran vannak hiéna viszonyok, illetve egy ismerősöm arra is panaszkodik, hogy eléggé szarbaveszik, mint gyakornok és bűnbaknak meg gondnoknak használják. Persze horizontálisan például tök sok lehetőség van ott is mozogni, viszont annyival több ember közül válogathatnak ők is.


Egy pozíció esetében általában mindig az élvez prioritást, aki dolgozott már ott és bevált. Akkor nincs szükség többkörös interjúra. Amennyiben családias a légkör, talán nagyobb esély van szimpátia alapján előrébb jutni. Ugyanakkor kevesebb lehetősége van az embernek másba is belekóstolni, talán tanulni is.

2020. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat igen, hallottam rola hogy sok multinal rabszolgakent bannak a dolgozokkal. Van par szaktarsam aki gyakorlaton van és gyakorlatilag nem is foglalkoznak veluk csak vannak.
2020. febr. 4. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!