Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy pár éven...

Lehetséges, hogy pár éven belül a magyar irodalom oktatásból kiveszik a régi, híres költőket és helyettük kortárs irodalmat kell tanulni?

Figyelt kérdés

Tehát már nem fognak a diákok többé József Attila, Petőfi, Ady, Radnóti, Arany stb. költőkről és verseikről tanulni, helyettük megtöltik a könyveket majd a kortárs költők és azoknak a verseik? Mert ha jobban belegondolunk, az új költőkből egyre több lesz, a régieket meg szépen mindenki elfelejti. Nekik a verseik nyelvezete is régies, tehát már nehezebb megérteni, a mai költőknek meg minden sorát tökéletesen megértjük mi, mai fiatalok.


Ez csak úgy most felmerült bennem. Én nem örülnék neki, a magyar a kedvenc tantárgyam, imádok a régi költőkről és azoknak verseikről tanulni, én pont ezért tartom olyan szépnek a régi költészetet, mert olyan szépen fejezték ki magukat, szép, jól hangzó szavakat használtak.

Amikor egy kortárs költő verseit nézzük, hát, hogy őszinte legyek az nekem egyáltalán nem tetszik. Csak leírja egyszerűen, úgy ahogy most én, hogy mit gondol. Attól meg a falra mászom, amikor még mai szlengeket is használ a versben. Szerintem ezek már egyáltalán nem azok az érzelmes, érdekes versek.

Én magyar tanár szeretnék lenni a jövőben, de nem szeretnék CSAK kortárs irodalmat tanítani. Az még oké, hogy néhányan pl. Lackfi meg a többiek,már benne vannak a tankönyvekebn, na de, hogy az egész könyv tele legyen velük...

Meg szerintem hozzá tartozik a magyar történelemhez például, hogy tanuljunk Petőfiről.


Szerintetek ez mennyi időn belül valósulhat meg, hogy róluk már egyáltalán nem is lesz szó?



2020. febr. 13. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Balassit nem kell már tanulnotok vagy mi? Mert ha az lenne amit te leírsz akkor már Ady is kiszorította volna a régi költöket, írokat...

Vagy petöfit kiszorította volna ady...

2020. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, ahogy mondod, de az csak hiú ábránd, hogy a kortársakat csak úgy szórni fogod, mint a géppuska. Aki most nem tudja, akkor sem fogja tudni.
2020. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kötve hiszem, hogy ez a közeljövőben, pár év múlva bekövetkezne. Anyukám ugyanazt tanulta a 80-as években magyarból, amit én most, úgyhogy szerintem emiatt nem kell aggódnod.
2020. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog ez bekövetkezni, legalábbis amíg ez a tantárgy ilyen formában oktatva lesz. Legfeljebb lassú változásokra lehet számítani. Mondjuk pár éven belül 1 új kortárs költő kerül be, vagy hasonló.
2020. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán a 22. században...
2021. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!