Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak ha az égvilágon...

Mit tanuljak ha az égvilágon semmire sem vagyok alkalmas? Hogyan kéne fejlődnöm?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, eleve 20 évesen érettségiztem, mivel elég nehéz gyerekkorom volt, pszichésen egy ronccsá váltam már 16 évesen... Akkor meg buktattak és egy időre kiiratkoztam az iskolából.

Depressziós vagyok, szociális fóbiám van és generalizált szorongásom.


De már sokkal jobban vagyok mint pár éve, hála a pszichoterápiának...


Az érettségim nem lett rossz, annak ellenére hogy egyáltalán nem erőltettem meg magam.


Viszont nagy bánatomra diszkalkuliás vagyok, tényleg nagyon nem megy a matek... Annyira, hogy fel is mentettek, bár a matematika kötelező érettségi tantárgy, nekem nem kellett abból érettségiznem.

Helyette földrajzból kellett, ami egyébként hármas lett, az lett a legrosszabb...

Csak angolból emelteztem, de ha esetleg egy egytemhez kéne, akkor tudnék másból is.


Eddig semmilyen értékes munkatapasztalatom sincs, gyárban dolgozok szallag mellett.


Az a baj, hogyha egyetemben gondolkodom, akkor csak levelező tagozatos képzés jöhet szóba...


Na és mi az ami humán, indul levelezőn és el is lehet vele helyezkedni?


Hát például a jog...

Hiszem, hogy felvételt tudnék nyerni (újra érettségiznék magyarból és töriből emelten) a szakra, meg valószínűleg el is tudnám végezni, de sajnos magára az ügyvédi, vagy ügyész pályára már nem lennék alkalmas...

Egyedül azért nem zárom ki ezt a lehetőséget teljesen, mert esetleg önkormányzatban jegyzőként el tudom magam képzelni.


De lehet, hogy az sem nekem való, annyira nem látok bele.


Akkor még ott a pszichológia is, azzal csak az a baj, hogy PhD.-val lehet csak biztosan elhelyezkedni, a pszichés állapotommal pedig erre a pályára sem tartom magam alkalmasnak...

Na meg ott van matek is, bár nem tudom hogy mennyire gyenge/erős szint.


Az álommunka a szociális fóbiám miatt olyasmi lenne mint könyvelés, programozás, vagy vegyészmérnökként is el tudnék lenni egy laborban... De ezekhez mind olyan szintű matek kell, ami nekem valószínűleg túl nagy falat.


Szakmát nem szeretnék tanulni, mert nem tartom könnyebbnek mint egy egyetemet, főleg hogy most 3 évesek lesznek és sokkal nagyobb hátrány ezeknél a szocfóbia...


Meg amúgy is inkább szellemi munkát szeretnék majd. Ha az csak egy irodai munka is esetleg, hát akkor az...

Persze nem vayok teljesen igénytelen sem, nem teljesen mindegy hogy mit dolgozom, viszont tisztában vagyok vele hogy a problémáim miatt kifejezetten szűkölködöm a lehetőségekben...


Gondoltam még az emberi erőforrások szakra is (a gazdaságtudományira), de egyrészt a HR-eseket nagyon lenézik, másrészt nyílván ott is van matek.

Az én matek tudásom meg egyenlő a nullával... Nem tudom, hogy mennyire reális, hogy 1-2 év alatt felzárkózzak annyira, hogy rögtön az első félévben ne maradjak teljesen le a többiektől...

No meg nem vagyok túl szép ember, a sztereotípiák szerint akár férfi, akár nő az illető, ha HR-es akar lenni akkor vagy nagyon dekoratívnak kell lenni, vagy protekció kell.

Nem tudom, hogy ennek mennyi az igazság tartalma, de eddig én is ezt tapasztaltam.



2020. febr. 20. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:
A tanulási lehetőségekbe szerettem volna rakni a kérdést, csak félre nyomtam... Bocsi!
2020. febr. 20. 15:10
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Könyvtáros? Csendes, nyugis, biztos munka, nem kell hozzá matek - igaz, ott vannak az olvasók, de a szolidabb fajtából. Vagy bármilyen humán alapszak, és utána irodai munka olyan helyen, ahol nyugi van.
2020. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

"Mit tanuljak ha az égvilágon semmire sem vagyok alkalmas?"

Önismeretet, hogy először is azt tanuld meg, hogy de igen, nagyon is alkalmas vagy egy csomó mindenre!

2020. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ami a jogot illeti: bíró is lehetsz, meg jogtanácsadó egy cégnél.

A programozáshoz nem kell egyetem, bár sok helyre kérik a papírt, de még mindig fontosabb az alkalmazás. Ha nyelvet tudsz tanulni, akkor programozni is megtanulhatsz.

2020. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van érettségid, és beszélsz valamennyire angolul, miért nem próbálsz meg elhelyezkedni valamilyen irodai pozícióban? Még akár egy egyszerű számlarögzítő program használatát is meg tudod tanulni matektudás nélkül, e-mailekre, telefonokra meg pláne tudsz válaszolni.
2020. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A könyvtáraknál az informatikus könyvtáros diploma az elvárás, és nem tudom hogy mennyire jó ötlet arra a szakra ráfordítani 3 évet, jelenleg azt érzem, hogy enyhén szólva nem a könyvtár a jövő...


Egyébként szerencsére annyira nem súlyos a szociális fóbiám, hogy ne tudjak ott dolgozni, ahol emberek vannak. :)


Csak ne kelljen embereket vezetnem, meg eseményeket szerveznem mások számára, ne kelljen nagyon konfrontálódni, stb.

Amit nagyon nem tudok elképzelni magamnak az egyértelműeken túl (mint orvos pl), az rendezvény szervezés, logisztikából a fuvarszervezés, beszerzés (ezeknél sok emberrel kell tartani a kapcsolatot és pörögni kell), szociális munka, tolmács (túl felelőség teljes és egésznap emberekkel kell beszélni szembtől szemben)...


A programozásról nem tudok sokat, én eddig úgy tudtam, hogy komoly matek tudás kell hozzá, de akkor utána olvasok a szükséges készségeknek.


Irodai munkára a jelenlegi tudásommal/tapasztalatommal, szerintem biztosan nem vennének fel... De amúgy ott sem keresnék jobban, illetve ha nem tanulok, onnan sem lenne nagyon előrelépési lehetőségem. Szerintem...

2020. febr. 21. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

"Irodai munkára a jelenlegi tudásommal/tapasztalatommal, szerintem biztosan nem vennének fel..."

Irodai munkára bárki jó lehet. Én érettségi után dolgoztam irodában, és gyakorlatilag ilyeneket kellett csinálnom, hogy mosogatás, kávé főzés, üzenetek átvétele telefonon (nagy ritkán angolul vagy németül - középfokú (B2) nyelvvizsgám volt mindkettőből), boltba menés (pl. mosogatószerért), papírokat hozni-vinni minisztériumokból/-ba, levelek, szerződések, stb. fordítása, számlák, nyomtatványok kitöltése, nyomtatás, fénymásolás, iratrendezés, iktatás, stb.

Szóval semmi eget rengető. És lett volna továbblépési lehetőség (üzletkötő is lehettem volna később), csak nekem eleve az volt a tervem, hogy pályát változtatok, úgyhogy csak egy szűk évig csináltam. Mindegy. Az a lényeg, hogy azért az irodai munka nem agysebészet. Elég, ha hajlandó vagy csinálni, ha lehetőleg precíz vagy, pontos, megbízható. Ennyi. Úgyhogy szerintem simán szóba jöhet, főleg, ha nem félsz a számítógéptől se.


"De amúgy ott sem keresnék jobban, illetve ha nem tanulok, onnan sem lenne nagyon előrelépési lehetőségem. Szerintem..."

Hát akkor majd tanulsz, ha megszereted az irodai munkát. Nem minden irodában kell ügyfelekkel foglalkozni, nagyon pörögni. Messze nem. Ja, könyvelői irodában is dolgoztam egy rövid ideig, ott se volt nagy pörgés, ott se volt ügyfélfogadás. Úgyhogy szerintem ezt pl. kimondottan érdemes lenne megpróbálnod, még az is lehet, hogy megszereted, és akkor lesz kedved jobban is beletanulni - vagy épp abba a másvalamibe, amihez az adott iroda munkája kapcsolódik (kereskedelem, vagy könyvelés, vagy jogi tanulmányok, ha ügyvédi irodáról van szó, stb.).

2020. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Programozás ügyében az egyetemhez kellene a matek. Ha csak megtanulsz pár programnyelvet, akkor nem kell számolgatni.
2020. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!