Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes előre kiküldeni az...

Érdemes előre kiküldeni az interjúvázlatot az interjúalanynak?

Figyelt kérdés
Szakdolgozozatírás kellős köepén vagyok, és most fogok először interjúzni emberekkel a témámmal kapcsolatban. Tapasztalat alapján érdemes kiküldeni előre az interjúvázlatot, hogy tisztában legyen az alany, hogy miket is fogok kérdezni? Az a para, hogy hát lesz kb 25-30 kérdésem, mert eléggé komplexen kell megfogni a témát, mesteres szakdogáról beszélünk egyébként. Csak ha meg elküldöm esetleg fennáll a veszélye, hogy lemondja, és majd minden kérdéshez mond egy pár szavas választ. Nektek mi a tapasztalatotok e téren?

2020. márc. 1. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne küldd ki előre sem a kérdéseket, sem a pontos vázlatot. Általában ezeknek az interjúknak nem az a célja, hogy az alany utána tudjon nézni, tudjon gondolkodni, hogy mit válaszoljon, tehát ne készüljön előre a válaszokkal.


Nem tudom, milyen témában írsz, de lehet olyan, ahol azért nem árt, ha tudja előre az interjú alany, hogy milyen jellegű kérdések lesznek. Pl egy cégvezető nem biztos, hogy kapásból tud válaszolni arra, hogy hogy alakult a fluktuáció az elmúlt x évben. Illetve lehet olyan kérdés is, amire nem szívesen válaszol pl. legnagyobb partnere, stb.


Ha írsz bővebben, akár privátban, akkor jobban lehetne segíteni, ötletet adni.

2020. márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A végén viszont, ha ezek az interjúk esetleg megjelennének valahol, el szokták küldeni a kész interjút az interjúalanynak, hogy beleegyezik-e a leírtakba.
2020. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
folyt.: persze lehet,hogy csak akkor, ha ismert emberekről van szó.
2020. márc. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: köszi, hogy erre is felhívtad a figyelmem. Bár lehet, hogy végül 1-1 interjú nem lesz túl hasznos, így nem is erül be a szakdolgozatba. Meg nyílván több interjú alapján vonok le következtetéseket, így lehet, hogy az összeredmény nem fogja teljes mértékben tükrözni egy adott interúalany válaszait. Persze ha kéri, a transzkriptet el tudom majd neki küldeni.
2020. márc. 2. 12:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban, ti hogyan dolgoztatok fel a felvett hanganyagot? A kerdéseket egy rendezoelv menten csoportositottam, persze nyilvan nem az volt a sorrend, ahogy en megirtam, hanem alakult az interju sotan. Na de lenyeg a lenyeg, ti leirnatok? Es osszevetnetek, vagy emlekezetbol irnatok, hogy miket mondtak?
2020. márc. 6. 16:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!